• KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA

• Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie to placówka, która od początku swojego istnienia może pochwalić się niemałymi sukcesami swoich wychowanków w wielu dziedzinach, jedną z ważniejszych jest sport.

III miejsce w Finale Krajowym w czwórboju lekkoatletycznym , Olecko

Wicemistrzynie województwa pomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych

Proporcjonalny rozwój młodego człowieka musi odbywać się zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Nasza szkoła w ofercie klas profilowanych, posiada  klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym od 2005 roku. Klasy sportowe powoływane są na podstawie badań cech motorycznych przeprowadzanych przez nauczycieli wychowania fizycznego wśród uczniów klas III.

Głównym celem klas sportowych jest zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, uwzględniającej zasady moralne, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej  oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych.

Zajęcia z wychowania fizycznego w klasie sportowej realizowane są w wymiarze 10 godzin tygodniowo (4 godziny wychowania fizycznego podstawy programowej i  6 godzin ukierunkowanego szkolenia sportowego z zakresu lekkiej atletyki  zgodnie  z  programem szkolenia , opracowanym  przez Polski Związek Lekkiej Atletyki  i zatwierdzonym  przez  Ministra  Sportu i Turystyki).  Zajęcia z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą nauczycielską, wykorzystywanie nowoczesnych metod i form pracy z uczniami, przygotowanie uczniów do zawodów na różnych szczeblach, wyjazdy na zawody oraz turnieje to tylko niektóre z niezliczonej liczby zalet, jakie ma w ofercie nasza szkoła.

Warto wspomnieć o Czwartkach lekkoatletycznych, w których odnosimy sukcesy, są to zawody sportowe dla dzieci do lat 12, ich organizatorem był rekordzista Polski w biegu na 100 metrów Marian Woronin. Celem imprezy jest odkrycie najlepszych młodych sportowców z całej Polski - link). Więcej o naszych osiągnięciach w czwartkach lekkoatletycznych znajdziecie w poniższych załącznikach.

REGULAMIN KLASY SPORTOWEJ

Regulamin Klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie plik.pdf.

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na arenach sportowych powiatu, województwa i kraju, wiecej na ten temat znajdziesz TUTAJ.