• KONKURS FOTOGRAFICZNY

• 29 września 2022r.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie fotograficznym o tytule "Tczew - moje miasto".

Waszym zadaniem jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nasze miasto, jego charakterystyczne elementy, budynki. Prace mogą zostać poddane obróbce kolorystycznej, jednak prace zawierające elementy graficzne dodane w programach zostaną zdyskwalifikowane (np. naklejki, napisy). Jeden uczestnik konkursu może oddać maksymalnie trzy zdjęcia.

Prace można nadsyłać do 14 października 2022 roku na maila  weronika.gdaniec@sp10.tczew.pl

Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów:

- kreatywność,

- estetyka,

- technika wykonania zdjęcia,

- samodzielność wykonania pracy.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 17 października 2022 r., a prace zostaną pokazane podczas wystawy w szkole, oraz na szkolnym profilu na Facebooku.

Powodzenia,

Weronika Gdaniec i Violetta Głuszkowska

• SPORT - PARKRUN

25 września 2022r.

W każdą sobotę na bulwarze nad Wisłą nasi uczniowie uczestniczą w Parkrun. Brawo dla tych którzy uczestniczyli w biegu ( 24 września 2022) na 5 km, a tych co nie było serdecznie zapraszamy w następną sobotę o godzinie 9.00 1 start = 1 punkt dla szkoły.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• 25 września 2022r.

Z tej informacji ucieszą się wszyscy miłośnicy książek!

Naszej BIBLIOTECE udało się kolejny raz pozyskać fundusze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa! Biblioteka szkolna pozyskała na realizację zadania łącznie 15 000 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na uzupełnienie księgozbioru i wyposażenie biblioteki.Czytelnicy mogą się zatem już wkrótce spodziewać najgorętszych tytułów na bibliotecznych półkach!

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

• 22 września 2022r.

22 września 2022 roku uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości- Pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali zebranym gościom przygotowany wspólnie ze swoimi wychowawczyniami program artystyczny. Zaprezentowane utwory wykonane przez dzieci, tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się, poznawaniem świata i dbaniem o środowisko.
            W dalszej kolejności pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszaki obiecywały uroczyście być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania panie dyrektor Ludmiła Schleser i Joanna Krakowiak dokonały symbolicznego Pasowania na Ucznia. Następnie dzieci w salach lekcyjnych złożyły odcisk palca na Akcie Ślubowania i otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.
            Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

• Konkurs wiedzy o Patronie

• 21 września 2022r.

Dnia 21.09.2022r. zespoły pięcioosobowe uczniów z klas V wzięły udział w Konkursie o Patronie. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe, a następnie losowali zadania plastyczne.

Przedstawiali Stanisława Dąbka w różnych wymyślinych sytuacjach: na spacerze z córką, podczas patrolu na Oksywiu, jako starszego 85-letniego weterana oraz projektowali odznaczenie, które sami chcieliby mu przyznać.

Jury w składzie: Elwira Andraszewicz oraz Maria Jasionowska- po przeanalizowaniu odpowiedzi i obejrzeniu prac - przyznało nagrody:
            I miejsce dla uczniów klasy V b
            II miejsce dla uczniów klasy V c
            III miejsce ex aequo zajmują uczniowie klas V a i V d.

Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone w przyszłym tygodniu.

• Święto Patrona płk. St. Dąbka

• 19 września 2022r.

"Pokażę wam, jak Polak walczy i umiera…"

(Słowa wyryte na płycie nagrobnej  pułkownika Stanisława Dąbka
            Cmentarz Redłowski w Gdyni)

Tradycyjnie, dnia 19 września, czyli w dzień tragicznej śmierci płk. Stanisława Dąbka, w naszej szkole obchodzi się Dzień Patrona. Celebrując pamięć weterana wojennego, zapoznajemy się z jego historią, a także z historią szkoły. Pod wyrzeźbionym monumentem składamy kwiaty, a także doświadczamy prawdziwej lekcji historii, która porusza nasze serca i wskazuje postawę prawdziwego patrioty.

• 15 września 2022r.

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest już w 196 krajach. Na stałe wpisał się także we wrześniowy kalendarz naszej szkoły. Inspriacją do powołania tego dnia jest historia Vashti, bohaterki opowiadania "The Dot" Petera H. Reynoldsa. Jest to dla nas doskonały pretekst do rozmowy na temat naszych talentów, zainteresowań, prezentowania pasji. Ukazuje także, jak ogromny wpływ na dzieci i młodzież mają rodzice, dziadkowie czy nauczyciele, którzy rozbudzają w nich ciekawość do świata.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii poszczególnych klas, aby podejrzeć w jaki sposób obchodziły ten dzień.