• ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY - 10 marca 2023 r.
          • ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY - 10 marca 2023 r.

          • Zapraszamy  na Dzień Otwarty do naszej szkoły 10 marca 2023 roku od godziny 13.30 do 15.00. Tego dnia uczestników  czeka wiele atrakcji.

            Przypominamy, że rekrutacja rusza od 1 do 15 marca.
            Szczegóły na naszej stronie internetowej naszej szkoły .KLIKNIJ TUTAJ
             

            Do zobaczenia 10 marca!!!

        • PIERWSZA ROCZNICA ROSYJSKIEJ NAPAŚCI NA UKRAINĘ
          • PIERWSZA ROCZNICA ROSYJSKIEJ NAPAŚCI NA UKRAINĘ

          • 28.02.2023 r.

            "24 lutego przypada pierwsza rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę. To tragedia, którą trudno zrozumieć dorosłym, a co dopiero dzieciom. Temat jest jednak dzieciom dobrze znany, bo w wielu klasach w sąsiednich ławkach zasiedli z nami uczniowie z Ukrainy. Teraz nadarza się okazja, by wspólnie wyrazić sprzeciw wobec wojny i okrucieństwa jakie ze sobą niesie”.

            Biblioteka stworzyła DRZEWO POKOJU DLA UKRAINY. Chętne osoby wykonały karteczki/liście i napisały na nich SŁOWA/KRÓTKIEGO ZDANIA z czym kojarzy im się POKÓJ.

            #SOLIDARNIzUKRAINĄ#

            ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

        • "POŁKNIJ BAKCYKA I GO ROZWIJAJ"
          • "POŁKNIJ BAKCYKA I GO ROZWIJAJ"

          • 24.02.2023 r. 

            Z okazji obchodów MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO odbył się w naszej szkole cykl zajęć pod nazwą “Połknij bakcyla i go rozwijaj”. Były to potyczki językowe przeprowadzone w formie turnieju. Do grupowych rywalizacji przystąpili uczniowie klas 4 i 5. Wykonywane zadania miały pomóc w zgłębianiu tajemnic języka polskiego. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z wyzwaniami, a rywalizacja grupowa pobudzała ich do aktywnego działania w myśl przysłowia “Co dwie głowy, to nie jedna”!

            ZDJĘCIA Z ZAJĘĆ "POŁKNIJ BAKCYKA I GO ROZWIJAJ"

            V. Głuszkowska i A. Kumor

          • ROZWIJAMY SPORTOWE TALENTY - 20 kwietnia 2023 r.

          • 23.02.2023 r.

            W naszej szkole rozwijamy sportowe talenty. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby spoza obwodu szkoły do udziału w testach sprawnościowych do IV klasy sportowej o profilu lekkoatletyka, które przeprowadzone zostaną 20 kwietnia o godzinie 16:00 na boisku szkolnym.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

          • 23.02.2023 r.

            17 lutego 2023 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kota odbył się konkurs plastyczny pod tytułem "Koty w sztuce". Zadaniem uczniów było stworzenie obrazu, rysunku lub kolażu inspirowanego dziełami sztuki.Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu "Koty w sztuce". Wybór był trudny, jednak udało nam się wybrać zwycięzkie prace.

            1 miejsce Zuzanna Ossowska 8a
            2 miejsce Klaudia Struczyńska 5c
            3 miejsce Laura Modzelewska 5c


            Wyróżnienie:
            Wiktoria Zajączkowska 4d
            Zofia Szczepińska 4a

            NAGRODZONE PRACE

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Komisja,Weronika Gdaniec, Elwira Andraszewicz i Sabina Kossak-Prychła

        • SUKCES
          • SUKCES

          • 22.02.23r.

            Miło nam poinformować, że AGATA FUDZIŃSKA uczennica  klasy 7B została FINALISTKĄ  wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu geograficznego. Opiekunem uczennicy była pani Żaneta Ługowska.

            Gratulujemy osiągnięcia !!!

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO -2023

          • 21.02.2023 r.

            Dnia 21.02.2023r. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji na uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji. Obchody zaczęliśmy od przeprowadzenia etapu szkolnego I Miejskiego Konkursu Polonistycznego 1 z 10, gdzie dwoje uczestników, którzy uzyskali najlepszy wynik, będzie reprezentowało SP nr 10 w rozgrywkach międzyszkolnych już 17.03.2023r. Następnie, oprócz ciekawych lekcji języka polskiego, gdzie dowiedzieliśmy się  wielu informacji o jednym z najtrudniejszych języków na świecie, atrakcyjnie spędzaliśmy przerwy. Czekały na uczniów stoiska z zadaniami, za których poprawne wykonanie zbierało się pieczątki. Potem stemple zostały wymienione na plusy za aktywność z języka polskiego. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku, którym częstowali przy stoiskach z zadaniami nasi eksperci. Byli też szczęściarze wśród uczniów biorących aktywny udział w zabawie wylosowani do odebrania nagrody rzeczowej za poprawne wykonanie zadań. Sporym zainteresowaniem cieszyła się Parapetowa czytelnia, z której nadal można zabrać do domu ciekawą dla nas książkę, ale także udostępnić dla innych przeczytaną już lekturę.

            Nauczycieli polonistów wsparły panie V. Głuszkowska oraz A. Kumor, przeprowadzając w klasach zabawy językowe pt. Połknij bakcyla i go rozwijaj. W następnym tygodniu poznamy też laureatów Szkolnego  Konkursu na Prezentację Multimedialną pt. Piękny jest język polski nasz, więc bądź dumny, że go znasz

            Mamy nadzieję, że już będziemy wiedzieć, iż słowa bynajmniej przynajmniej, chociaż brzmią podobnie, nie znaczą tego samego, a wyrazy ilość liczba nie mogą funkcjonować wymiennie

             

            ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI
             

          • OLDSCHOOLOWA KSIĄŻKA - DRUGIE ŻYCIE STAREJ KSIĄŻKI

          • 19.02.2023 r.

            Drugie życie starej książki

            O L D S C H O O L O W A  K S I Ą Ż K A

            W każdej biblioteczce można znaleźć tytuły, po które już nie sięgamy. Książka nieczytana to książka nieszczęśliwa – kierując się tą myślą i wychodząc naprzeciw potrzebie sprawiania radości właścicielom książek z drugiej ręki, zapraszamy bibliofilów na pierwszą odsłonę popularnej akcji „Drugie Życie Książki”. Zapraszamy wszystkich chętnych - nie ma limitów wiekowych. Wśród pozycji do „wzięcia” są książki z zakresu ogrodnictwa, robótek ręcznych, majsterkowania, poradników wychowania dzieci, gotowania, poradników dla miłośników zwierząt i wiele, wiele innych.

            W akcję czynnie zaangażowały się uczennice z szkolnego Klubu Przyjaciół Książki co widać na załączonych zdjęciach - przygotowania nadal trwają. Akcja rozpocznie się w środę 15 lutego 2023 r. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji?

            Wystarczy po prostu przyjść i wziąć książkę do domu. Książki będą wyeksponowane w „przedsionku” szkoły do końca lutego.

            Poleca - Biblioteka Szkolna

        • RUSZYŁA CZYTELNICZA  AKCJA - PARAPETOWA CZYTELNIA
          • RUSZYŁA CZYTELNICZA AKCJA - PARAPETOWA CZYTELNIA

          • 16.02.2023 r.

            ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO CZYTELNICZEJ AKCJI "MOŻE KSIĄŻKI PRZESTANĄ BYĆ NIEME? 

            Na razie wymienialnIa  ruszyła na I piętrze  ... Pozostało jeszcze kilka wolnych parapetów . Życzymy wielu ciekawych czytelniczych przygód.

            POLONIŚCI

        • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- LUTY CZ. 2
          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- LUTY CZ. 2

          • 15.02.2023 r.

            17 lutego (piątek)  -Dzień Kota

            To zarówno święto kocich pupili, jak i wyjątkowy czas dla wszystkich wielbicieli kotów. Światowy Dzień Kota to świetna  okazja, żeby okazać naszym futrzastym przyjaciołom większe niż zazwyczaj zainteresowanie. Z pewnością odwdzięczą się, zwijając w kłębek na naszych kolanach czy mrucząc nam do ucha. To również dobry czas, by zaangażować się w pomoc bezdomnym kotom.Dzień Kota powstał z inicjatywy włoskich dziennikarzy (we Włoszech Dzień Kota po raz pierwszy był obchodzony 17 lutego 1990 r.), którzy poprosili o pomoc kociarzy w wyborze najlepszego dnia, kiedy koty mogłyby mieć swoje święto. Wybór padł na luty, ponieważ to miesiąc zodiakalnego wodnika, który jest symbolem niezależności i wolności. Podobnie jak koty, które - jak wszyscy wiedzą - lubią chodzić własnymi drogami. Poza tym wśród popularnych włoskich powiedzeń luty jest postrzegany jako miesiąc kotów i czarownic.Kiedy Dzień Kota jest świętowany w innych krajach?w Japonii Dzień Kota przypada 22 lutego,w Rosji - 1 marca,w Wielkiej Brytanii - 8 sierpnia,w Stanach Zjednoczonych - 29 października.Warto w tym dniu poczytać z dziećmi książki i wiersze o kotach. Do czytania rekomendujemy Minu Annie M.G. Schmidt oraz Kota na medal Małgorzaty Kur. Można przypomnieć wiersz Chory kotek Stanisława Jachowicza. Wybór książek i wierszy o tematyce kociej jest ogromny. Z  okazji Dnia Kota  możemy zachęcić dzieci do ćwiczeń. Ćwiczenie koci grzbiet wzmacnia i rozluźnia kręgosłup. Warto, by dzieci je poznały i codziennie ćwiczyły.

            20 lutego  (poniedziałek)  urodził się Jarosław Iwaszkiewicz - prozaik i poeta, współtwórca grupy poetyckiej Skamander, autor zbioru Oktostychy, opowiadań, m.in. Młyn nad Utratą, Panny z Wilka. Warto przeczytać młodzieży któreś z nich. 

            21 lutego przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. w celu zwrócenia uwagi na znaczenie mowy ojczystej jako dziedzictwa kulturowego. Porozmawiajmy z dziećmi o pięknie i bogactwie języka, o jego ubożeniu przez kulturę obrazkową i język mediów, o roli czytania w pielęgnowaniu pięknej mowy, a także o potrzebie odchwaszczenia języka z wulgaryzmów, jakimi obrósł w ostatnich latach. Jak to zrobić? - to dobry temat na dyskusję z dziećmi i młodzieżą: co proponują, czego sami mogą się podjąć.

            22 lutego  (środa)- Dzień Pocieszania się. Możemy poświęcić lekcję lub jej część na omówienie wartości uczuć, także tych trudnych. Czym jest smutek, dlaczego go odczuwamy? Co powoduje uczucie smutku, jak możemy kogoś pocieszyć, czy każde pocieszenie jest odpowiednie? Jak dostrzec, że ktoś potrzebuje pocieszenia? To ważne pytania, a odpowiedzi są elementem wyposażenia emocjonalnego każdego z nas. Przeczytajmy młodszym dzieciom piękną książeczkę Tove Jansson Kto pocieszy Maciupka?, która pokazuje, że każdy, nawet najsłabszy człowiek lub skrzat, może kogoś wesprzeć moralnie i dzięki temu staje się silniejszy.

            23 lutego  (czwartek) - Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Porozmawiajmy o tej chorobie, która dotyka nie tylko dorosłych, ale też coraz młodsze dzieci. O tym, jak depresja rodziców wpływa na dzieci, mówi książka Włosy mamy Gro Dahle i Sveina Nyhusa.27 lutego  (poniedziałek)-  to Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, który został ustanowiony w 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.  W tym dniu świat powinien podziękować organizacjom pozarządowych za ogromną, często wolontariacką, pracę wykonywaną na rzecz społeczeństwa. Zachęćmy dzieci do działań wolontariackich w organizacjach prowadzących działania w obszarze zainteresowań uczniów - mogą to być organizacje na rzecz kultury, ekologii, schroniska dla zwierząt itp.

    • brak danych