• #SzkołaDoHymnu

• 10.11.2023r.

Dnia 10.11.2023 roku nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu. Punktualnie o godzinie 11.11 na boisku szkolnym odśpiewane zostały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

• 105-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 1918- 2023

• 10.11.2023 r.

IV FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ"

KLASA 2D

KLASA 3A

KLASA 1E

KLASA 3B

KLASA 2B

Z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, 10 listopada odbył się w nasze j szkole IV Festiwal Pieśni Patriotycznej pod hasłem: W hołdzie Niepodległej”. Honorowymi gośćmi byli Wiceprezydent Miasta Tczewa pan Adam Urban, marynarze panowie Artur Draszanowski i Mateusz Jankowski- oficerowie floty handlowej, absolwenci wydziału mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni, pani dyrektor Iwona Kardasz, wychowawcy, rodzice, przedstawiciele prasy. W tym dniu z kamerą odwiedziła nas też telewizja Tetka. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkolna od klasy 0-VIII. Na samym początku chór szkolny „Carpe Diem" zaśpiewał pieśń pt: „Niepodległa , niepokorna” i w tym samym czasie uczniowie klasy 3c i 3a wnieśli kilkunastometrową biało czerwoną flagę Polski jako symbol narodowy. Następnie pani dyrektor Iwona Kardasz przywitała gości i uroczyście otworzyła tegoroczny festiwal.

Kolejno w czasie 3 godzin lekcyjnych uczniowie przygotowani pod okiem wychowawców prezentowali wybrane przez siebie pieśni patriotyczne w różnorodnej scenografii, choreografii z ciekawymi rekwizytami odpowiednimi do charakteru piosenki. Wszystkie występy były wyjątkowe, niektóre radosne inne melancholijne ale wszystkie piękne i ciekawe.

O godzinie 11.11 na boisku szkolnym w ramach akcji #Szkoła do hymnu# wspólnie wykonaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Ze względu na to, że wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zaangażowali się w to duże przedsięwzięcie można powiedzieć, że była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu. Na zakończenie całości występów głos zabrali marynarze dziękując za zaproszenie a wicedyrektor Marlena Aniołek podziękowała wszystkim za duży wkład pracy oraz pochwaliła dzieci i młodzież za piękne prezentacje .

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY PIĘKNE PISMO

• 09.11.2023 r.

Dnia 8 listopada 2023 roku, w SP5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny PIĘKNE PISMO dla klas drugich, w którym zespoły z tczewskich szkół wykazywały się umiejętnością pięknego, kaligraficznego pisania oraz znajomością ortografii.

Zespołowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Lena Ślizewska klasa 2c,  Agata Nowakowska klasa 2d oraz Izabela Saez Czapiewska klasa 2a, zdobyła najwięcej punktów i tym samym zajęła PIERWSZE MIEJSCE

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem  była p. Dorota Protasiuk

• MODERNIZACJA PLACU ZABAW

• 07.11.2023 r.

W październiku został zmodernizowany nasz plac zabaw. Usunięto najbardziej zużyte elementy a w ich miejsce zamontowano nowe - huśtawka podwójna, zestaw drabinkowy ze zjeżdżalnią oraz potrójny sprężynowiec.

Gdy tylko pogoda dopisze, zapraszamy do zabawy!

• Wyniki SZKOLNEGO KONKURSU KALIGRAFICZNO-ORTOGRAFICZNEGO  "PIĘKNE PISMO" dla klas drugich

• 04.11.2023 r.

1 miejsce
            - Lena Ślizewska klasa 2c  - wych. Ewelina Szczeblewska,
            Barbara Janicka

2 miejsce
            - Agata Nowakowska klasa 2d – wych. Karolina Szymanik,
            Alina Mączka

3 miejsce
            - Izabela Saez Czapiewska klasa 2a – wych.  Dorota Jażdżewska-Rozum

Wyróżnienia otrzymują :
            Nina Smykowska klasa 2b,
            Natalia Wojciechowska klasa 2c
            Mateusz
            Rosół klasa 2a

Uczennice, które zajęły pierwsze trzy miejsca będą reprezentować szkołę na konkursie międzyszkolnym w SP5.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.
            Organizatorki: Dorota Jażdżewska - Rozum i Dorota Protasiuk