• AKCJA WOLONTARIATU "GÓRA GROSZA"- XXIV EDYCJA

     • 14.02.2024r.

      Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom/ Our Home Association „Góra Grosza”. Podczas zbiórki do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucone zostało  ponad 29 kg monet. Po przeliczeniu nasza szkoła zebrała 302zł 62gr. Cała kwota za pośrednictwem Poczty Polskiej została przekazana do wyżej wymienionej fundacji.

      Dziękujemy za zaangażowanie

     • ZIMOWISKO

     • 10.02.2024 r.

      W dniach 29.01- 09.02.2024 roku w naszej szkole organizowane było zimowisko. Pani kierownik Sandra Danecka zadbała, aby dzieci aktywnie i kreatywnie spędziły czas wolny w trakcie ferii. Uczniowie pod opieką swoich opiekunów korzystali z atrakcji przygotowanych przez Fabrykę Sztuk, bawili się na sali gimnastycznej oraz spędzali czas na świeżym powietrzu. W trakcie trwania wypoczynku odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez  Bractwo Rycerskie Kerin oraz uczestniczyliśmy w seansach filmowych w kinie Helios.

    • 32 FINAŁ WOŚP
     • 32 FINAŁ WOŚP

     • 28.01.2024 r.

      28 stycznia 2024 odbył się 32 Finał WOŚP. Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w działania. Na deskach TCKiS wystąpiła nasza uczennica Izabela Erward z 5a  przygotowana przez panią Elwirę Andraszewicz, która swoimi popisami artystycznymi skradła serca publicznosci, natomiast Samorząd Szkolny pod opieką pani Emilii Morawskiej rozpoczął działania o wiele szybciej i dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej zbierał darowizny do orkiestrowych puszek.

    • GALERIE KLAS- SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY
     • GALERIE KLAS- SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

     • 26.01.2024 r.

      W dzisiejszym dniu uczniowie klas 0-3, biorąc udział w balu karnawałowym, wcielili się w różne postaci. Kreatywność samych dzieci, jak i ich rodziców była niesamowita. Tanecznej zabawie towarzyszył DJ z profesjonalnym oświetleniem oraz sztucznym dymem. Wszystko to, zorganizował dla dzieci Samorząd Uczniowski Maluch. Zapraszamy do fotorelacji. 

      ZAPRASZAMY DO GALERII KLAS:

      KLASA 2B

      KLASA 3B

      KLASY 0-3

      KLASA 1E

    • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

     • 26.01.2024 r.

      I MIEJSCE
      Oliwia Burczyk 2B
      Krzysztof Gackowski 2D

      II MIEJSCE
      Aleksander Witkowski 3C
      Julita Zakrzewska 3C

      III MIEJSCE
      Maksymilian Kolka 2C
      Filip Rosół 1A

      WYRÓŻNIENIE
      Martyna Stasiak kl 3C
      Anastazja Kolberg 2B
      Igor Lesiński 2B
      Anna Krauze 1A

      Nagrody zostały wręczone podczas Balu Karnawałowego dla uczniów klas 0-3. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy bezpiecznych ferii zimowych:)

      Klub Przyjaciół Zdrowia

    • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY- "CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA"
     • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY- "CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA"

     • 26.01.2024 r.

      Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Czyściochowa Akademia”, skierowanego dla grup przedszkolnych, w tym zerówek. Celem Programu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w zakresie higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni oraz zasad korzystania z toalety, a także mycia, kąpieli i pielęgnacji skóry.

    • W RYTMIE PANA KLEKSA
     • W RYTMIE PANA KLEKSA

     • 25.01.2024 r.

      Koncertowa długa przerwa klasy 4a Jak do niej doszło? Inspiracją była analiza lektury „Akademia pana Kleksa” oraz obejrzenie jej nowej ekranizacji. Stąd prosta droga do realizacji planu-napiszemy piosenkę. Tekst powstał na lekcjach języka polskiego, na muzyce nauczono się ją śpiewać, a na plastyce ilustrowano jej treść. Zapał nie ustawał i po przebraniu się w dowolne stroje uczniowie dali popis 25 stycznia na pauzie o 12.00. Zebraną publiczność zaproszono do tanecznego korowodu Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki koncert… Uczniowie klasy 4a ze swoją polonistką rzucają wyzwanie innym zespołom, by za jakiś czas zaprezentowały swoją twórczość. Trzymamy kciukii życzymy dobrej zabawy przy twórczych działaniach

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

      (H. Brange, E. Andraszwiecz)

    • KREATYWNA ZERÓWECZKA
     • KREATYWNA ZERÓWECZKA

     • 24.01.2024 r.

      1. Z okazji Dnia Dziadka klasa 0 wykonała prace plastyczne - kolorowe krawaty dla Dziadków

      2. Kreatywna Zeróweczka działa projektowo - w grupach stworzyliśmy nasze nowe gry i zabawy :)
      Oto twórcy oraz ich dzieła:

      Wiktor, Kacper i Ala R z grą "Traf w kółko",
      Szymon, Julka i Oliwka oraz ich gra "Kółko i krzyżyk edycja 2024",
      Jaś, Karol i Wiki stworzyli grę "Łopata ogrodniczka",
      Ola, Ala T i Diana oraz ich gra "Foki",
      Zuzia K, Zuzia Ka i Malwinka z grą "Znajdź kartę".

      Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy extra pomysłów, zabawa była przednia!

      3. W sezonie karnawałowym czas na zabawę start!

      W Zerówce przygotowujemy się również do balu przebierańców i tworzymy nasze własne maski :)
      Efekty uwiecznione w fotorelacji, zapraszamy.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

    • KLIMAT W SZKOŁACH METROPOLII
     • KLIMAT W SZKOŁACH METROPOLII

     • 23.01.2024 r.

      KLIMAT W SZKOŁACH METROPOLII

      KLIMAT NA 5!

      Klimat w szkołach metropolii to projekt, który powstał w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. To największy projekt edukacyjny, który dotyczy łagodzenia zmian klimatu oraz adaptacji do ich skutków. Skupia się na kwestiach związanych z zagospodarowaniem wody deszczowej i bioróżnorodności oraz usługami ekosystemów.

      Projekt ma na celu opracowanie modelu edukacji klimatycznej poprzez:

      • prezentację aktualnej wiedzy, popartej badaniami naukowymi,
      • tawianie na praktyczny wymiar przekazywanych informacji,
      • zachęcanie uczniów do zgłębiania tematu, inspirowania i pokazywania kierunku działania

      W rozmowie z uczniami ważne jest, aby w sposób szczery, otwarty i dający nadzieję, mówić o tym, że to człowiek odpowiada za kryzys klimatyczny, jednak poprzez swoje działanie może wpłynąć pozytywnie a docelowo zatrzymać  zmiany klimatu

      W ramach projektu nasz szkoła otrzymała tablicę multimedialną, została zbudowana zielona ściana,  odbyło się szkolenie dla nauczycieli oraz przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne.
       

      NASZE AKCJE:

      • W ramach zajęć uczniowie stworzyli na terenie naszej szkoły dwie zielone ściany. Jedna znajduje się przy ogrodzeniu placu zabaw dla świetlicy, druga na placu zabaw dla klas  1-3.
      • Przeprowadziliśmy doświadczenia- omówiliśmy zagadnienia związane z niecką retencyjną, obiegiem wody w przyrodzie. 
      • Graliśmy w gry, dzięki którym dowiedzieliśmy się jakie są powiązania pomiędzy podtopieniami, powodziami a sposobami odprowadzania wody.

      Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do odwiedzania strony projektu www.klimatwszkolach.pl i polecamy praktyczny poradnik “Klimat na 5!”  W poradniku znajdują się  proste instrukcje dotyczące tego jak założyć w swoim ogrodzie nieckę retencyjną, ogród deszczowy, kompostownik lub zieloną ścianę.

      Zaprszamy do obejrzenia fotorelacji

      Żaneta Ługowska 
      Ewa Litwińska​​​​​

      W ramach zajęć uczniowie stworzyli na terenie naszej szkoły dwie zielone ściany. Jedna znajduje się przy ogrodzeniu placu zabaw dla świetlicy, druga placu zabaw dla klas  1-3.

    •  "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE " - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA
     •  "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE " - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA

     • 23.01.2024 r.

      Wczoraj i dziś uczniowie klas pierwszych mieli przyjemność uczestniczyć w magicznej uroczystości „Pasowania na Czytelnika”, którą odbyła się w naszej szkolnej bibliotece. "Witajcie w naszej bajce" to tytuł, który doskonale oddaje atmosferę tego niezwykłego wydarzenia.

      Najmłodsi czytelnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych aktywnościach. Tablica interaktywna była miejscem, gdzie rozgrywały się emocjonujące quizy związane z ulubionymi bajkami i baśniami.

      Nie zabrakło także zabaw w zgadywanie tytułów najpopularniejszych bajek, które sprawiły uczestnikom wiele radości.

      Największym hitem była interaktywna podłoga, czyli Interaktywny Dywan Fun Floor. Dzieci skakały, tańczyły i miały okazję wykazać się sprawnością ruchową i refleksem.

      Kulminacyjnym momentem uroczystości było „Pasowanie na Czytelnika”. Dzieci, które odważnie stawiły czoła wszystkim zadaniom i sprawnościom, zostały uhonorowane tytułem Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Każdy uczestnik otrzymał wyprawkę czytelniczą  w ramach ministerialnej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

      W tej niezwykłej podróży do krainy baśni towarzyszyli nam Szalony Kapelusznik i Alicja z Krainy Czarów. Ich obecność dodatkowo wzbogaciła atmosferę, sprawiając, że każde dziecko poczuło się jak bohater własnej historii. 

    • KONCERT CHÓRU W STAROGARDZIE GDAŃSKIM
     • KONCERT CHÓRU W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

     • 22.01.2024 r.

      18.01.2024 w czwartek nasz chór szkolny „Carpe Diem” pod opieką pani Elwiry Andraszewicz i Emili Morawskiej kolędował gościnnie w Starogardzie Gdańskim . W szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych odbyła się świąteczna uroczystość, którą mieliśmy zaszczyt współtworzyć z chórem „Carpe Diem” i naszymi solistkami Zofią Król, Izabelą Erward, Julią Kajzer oraz naszą absolwentką Kornelią Poskrobko. Ciekawe scenki w wykonaniu licealistów, świąteczna dekoracja, piękne zapowiedzi poszczególnych utworów i nasz śpiew płynący prosto z serca.
      Było magicznie!!!

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

    • KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO/ OSIAGNIĘCIA
     • KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO/ OSIAGNIĘCIA

     • 20.01.2024r.

      NAZWA:
      Międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów z dysleksją (organizowany w SP8)
      ORGANIZATORZY: SP8
      LAUREACI: Marika Nierzwicka kl. 7B, Konstanty Czarnecki kl. 8B
      OPIEKUNOWIE: p. Magdalena Manuszewska, p. Natalia Tyborska

      NAZWA:
      III Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego ,,Reading brings us unknown friends"
      ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa nr 37 w Gdyni
      LAUREACI: Uczniowie, którzy przeszli do II etapu: Agata Fudzińska, kl. 8B, Konstanty Czarnecki kl. 8B
      OPIEKUNOWIE: p. Natalia Tyborska, p. Magdalena Manuszewska

      NAZWA:
      Christmas Lapbook
      ORGANIZATORZY: p. Dominika Słopiecka, p. Natalia Tyborska
      LAUREACI: Oliwia Domańska kl. 5C (I miejsce), Jagoda Seklecka kl. 5B (II miejsce), Natalia Masalon kl. 4B (III miejsce) 
      OPIEKUNOWIE: p. Dominika Słopiecka, p. Natalia Tyborska

    • I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH TCZEWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS PIĄTYCH
     • I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH TCZEWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS PIĄTYCH

     • 17.01.2024 r.

      17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się Mistrzostwa Tczewa w mini piłce siatkowej dziewcząt klas 5. W zawodach wzięło udział aż 7 szkół podstawowych naszego miasta: 2, 4, 8 10, 11, 12 i Katolik. Przy ogłuszającym dopingu dziewcząt z 5a, nasz zespół ZAJĄŁ I MIEJSCE.
       

      Drużyna dziewcząt w składzie:

      Julia Kajzer
      Anna Malicka
      Anna Kwaśniewska
      Oliwia Kała
      Agata Tarasek 
      Iza Erward
       

      Dziewczęta zostały MISTRZYNIAMI TCZEWA w roczniku 2012. BRAWO !!!!!!! 

      Nauczyciel wf :Sabina Wasiek 

    • II MIEJSCE W MIEJSKICH IGRZYSKACH W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW "CZWÓRKI"
     • II MIEJSCE W MIEJSKICH IGRZYSKACH W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW "CZWÓRKI"

     • 17.01.2024 r.

      16 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej chłopców "czwórki"

       Do zawodów przystąpiły następujące szkoły :SP4, SP11, SP12, "Katolik" i SP10. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając 3 spotkania i przegrywając 1 ze zwycięzcą zawodów - SP12. Zawody kończymy na 2 miejscu.

      Dziękujemy za sportową rywalizację i grę z dużym zaangażowaniem. Po zawodach zespół wraz z nauczycielem udał się na uzupełnienie kalorii do pobliskiej pizzerii Akurat.

      Skład zespołu:
      Maks Bosiacki
      Czarek Krampa
      Ivan Lozenko
      Antek Klatt
      Olek Zwiefka
      Dominik Krueger
      Adam Klawiński
      Illia Osovskyi
      Nikodem Szymikowski
      Dawid Kabat
      Kuba Dudyński
      Maciej Tomczak

      Nauczyciel wf : Rafał Komorowski

    • I MIEJSCE W MIEJSKICH IGRZYSKACH DZIECI W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT "CZWÓRKI"
     • I MIEJSCE W MIEJSKICH IGRZYSKACH DZIECI W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT "CZWÓRKI"

     • 15.01.2024 r.

      15 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt "czwórki".

      Do zawodów przystąpiły następujące szkoły : SSP2, SP4, SP12 i SP10. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Ostatecznie, po bardzo zaciętej walce, NASZE DZIEWCZĘTA ZAJĘŁY I MIEJSCE

      Skład zespołu : 
      Julia Bogusz
      Maja Kaczyńska
      Viktoria Supernak
      Wiktoria Czarnecka
      Kinga Narloch
      Natalia Ormanin
      Agata Wierzbicka
      Julia Połajdowicz
      Zuzanna Karczewska
      Antonina Rozum
      Laura Leier. 

      Nauczyciel wf : Paulina Resmerowska 

  • brak danych