- ROK SZKOLNY 2024/2025
- ROK SZKOLNY 2023/2024
- ROK SZKOLNY 2022/2023
- ROK SZKOLNY 2021/2022
- ROK SZKOLNY 2020/2021
- ROK SZKOLNY 2019/2020
- ROK SZKOLNY 2018/2019
- ROK SZKOLNY 2017/2018
- ROK SZKOLNY 2015/2016
- ROK SZKOLNY 2014/2015
- ROK SZKOLNY 2013/2014
- SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
- RELACJE Z PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W LATACH 2011 - 2018
- KRONIKA MAŁEGO MISTRZA
- WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA
- KOŁO TURYSTYCZNE WANDRY
- ARCHIWUM WYDARZEŃ
ROK SZKOLNY 2021/2022
I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
Dnia 31 maja w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty wokalne oraz językowe na specjalnie przygotowanej scenie. Dla każdego ucznia przygotowany został dyplom oraz drobny upominek w postaci breloczka i książki. Po zakończonym przeglądzie uczestnicy zostali zaproszeni na drobny poczęstunek.
Organizatorami przeglądu był: Samorząd Uczniowski klas 4-8 ora zespół językowy.
WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ NA NASZYM FACEBOOKOWYM PROFILU :)
ŻYWA LEKCJA HISTORII19 maja 2022 r. w naszej szkole dla uczniów klas IV-VIII odbyły się pokazy rycerskie, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z historią. W tym roku szkolnym po dwuletniej przerwie związanej z pandemią po raz kolejny gościliśmy w naszych murach rycerzy z teatrhistoryczny.pl. Ponad 300 osób miało okazję „dotknąć” historii. Część młodzieży uczestniczyła w spotkaniu z Sarmatami, husarzami, inni poznali Napoleona, legionistów Dąbrowskiego, kosynierów, a pozostali spojrzeli z innej perspektywy na średniowieczne rycerstwo. Wreszcie można było założyć kolczugę lub zbroję, sprawdzić ile ważą, podnieść miecz, założyć hełm czy trzymać tarczę. Uczniowie zadowoleni, a my mamy nadzieję, że już bez przeszkód w kolejnych latach będziemy mogli kontynuować współpracę z bractwem rycerskim.
WYCIECZKA SZKOLNA KLASY 7A, 7B, 7GW dniach: 11, 12, 13 maja 2022 r. uczniowie klas: 7A, 7B i 7G pod opieką pań: Elwiry Andraszewicz, Ewy Litwińskiej, Mirosławy Lech oraz pana Rafała Komorowskiego udali się do Nowej Wsi Przywidzkiej. Pobyt okazał się bardzo interesujący. Uczniowie uczestniczyli w różnych zabawach i rozgrywkach sportowych. Były to: bowling, cornhole, snookerball, booble football, gra w piłkę siatkową, piłkę koszykową, piłkę nożną, gra w badmintona, tenisa stołowego. Oprócz tego uczniowie korzystali z parku linowego, profesjonalnej ścianki wspinaczkowej, toru łuczniczego. Wieczorem odbył się konkurs karaoke, a po nim dyskoteka. Uczniowie za swoje osiągnięcia w poszczególnych dyscyplinach otrzymali medale i nagrody.
10 maja w naszej szkole odbyło się wydarzenie pod hasłem "Maj z 10- jadę 10"🚍. Uczniowie oraz rodzice mieli okazję zobaczyć jak wygląda nasza szkoła, sale lekcyjne oraz porozmawiać z dyrekcją. W kolejnej części dzieci zostały zaproszone na wspólne zabawy sportowe, taneczno- muzyczne, plastyczne, a na koniec malowanie buziek. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia.
POSADŹ KWIATA DLA ŚWIATA
6 maja do naszej szkolnej akcji POSADŹ KWIATA DLA ŚWIATA przyłączył się Prezydent Miasta - Mirosław Pobłocki. Wszyscy uczestnicy chętnie przystąpili do działania i przed szkołą powstała przepiękna, kolorowa rabata kwiatowa. Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom za pomoc w realizacji tego zadania.Organizatorzy akcji: E.Czech, A. Łucka, Ż. Ługowska
MAJOWE ŚWIĘTAW piątek, 29 kwietnia 2022 roku na boisku szkolnym, odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych. Na początku maja obchodzimy bowiem kilka ważnych rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne, które w ciekawej formie przekazali uczniowie klasy III b przygotowani przez panią Janinę Kordek oraz uczniowie klasy VII f – Vanessa Grendzińska i Mikołaj Kamysz w roli narratorów, pod okiem pani Emilii Bochno.
Prowadzący przypomnieli społeczności szkolnej, że: „1 i 3 maja są dniami wolnymi od zajęć w szkole i w pracy. Wiele rodzin spędza ten czas na popularnych „majówkach”. Żyjemy w Polsce, która może szczycić się długo oczekiwaną wolnością. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat.
Organizatorzy, za pomocą słowa i prezentacji muzycznych, przedstawili informację o powstaniu Konstytucji 3 Maja, co wzbogaciło naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Zaprezentowali historię i źródła czczenia Święta Pracy, które obchodzimy 1 Maja. Przypomniano symboliczną datę, 2 majaobchodzoną od 2004 roku jako Dzień Flagi Narodowej. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.Przypomniano też ważną rocznicę, którą obchodzimy 8 maja, bowiem w tym dniu obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa.
Całość inscenizacji była przeplatana odpowiednio dobranymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi, które wykonywał szkolny chór „Carpe diem” pod kierunkiem pani Elwiry Andraszewicz. Utwory te spięły klamrą wszystkie najważniejsze wydarzenia w polskiej historii, od czasów Konstytucji 3 Maja, aż po dzień dzisiejszy.
Apel podsumowała dyrektor szkoły, pani Iwona Kardasz, która podziękowała organizatorom za wspaniale przygotowany program oraz życzyła wszystkim miłego, radosnego i bezpiecznego świętowania.
Uroczystość podobała się uczniom i nauczycielom, czego wyrazem były końcowe gromkie brawa dla organizatorów i wykonawców. Spotkanie budziło uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiało wydarzenia historyczne i teraźniejszość w myśl hasła: MAJOWE ŚWIĘTA – TO DNI, O KTÓRYCH NALEŻY PAMIĘTAĆ!
XI WOJEWÓDŹKI KONKURS WIEDZY - SZLAKIEM POLSKICH LEGEND
W sobotę 23 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 89 w Gdańsku odbył się XI WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY „SZLAKIEM POLSKICH LEGEND” dla klas III.
Wzięło w nim udział 65 uczniów klas III z 24 szkół województwa pomorskiego.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Anna Kwaśniewska i Lena Mętlewicz, które osiągnęły bardzo dobry wynik w etapie rejonowym konkursu oraz Aleksander Narloch, który otrzymał tytuł FINALISTY XI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY „Szlakiem polskich legend” dla klas III.
Opiekunem uczniów była wychowawczyni klasy 3 „a” - pani Dorota Jażdżewska - Rozum
WIELKANOCNE TRADYCJEW kręgu wielkanocnej tradycji - to tytuł świątecznej wystawy zorganizowanej w naszej szkole w dniach 11-13.04.2022 roku. Uczniowie klas 1-7 pod opieką nauczycieli przygotowali prawdziwe cudeńka własnoręcznie wykonane - kolorowe jajka w różnych technikach, zajączki, kurczaczki, kurki, wydzieranki, palmy - origami i wykonane z kolorowej bibuły przybrane bukszpanem, koszyczki pięknie zdobione, prace malarskie, ogromne jajko wielkanocne, baranki, gazetki. Całość wystawy dopełnił odświętnie przystrojony stół na którym nie zabrakło babki wielkanocnej oraz tablica przedstawiająca symbole i tradycje wielkanocne polskie i ukraińskie. W poniedziałek 11.04 wystawę odwiedziły dzieci pod opieką wychowawców z pobliskich przedszkoli - Chatka Puchatka, Niebieskie Migdały i Tropiciele. W trakcie spotkania dzieci miały okazję poznać charakterystyczne potrawy świąteczne Polski i Ukrainy, symbolikę, zobaczyć prace dzieci oraz posłuchać specjalnie przygotowanej piosenki przez klasy czwarte. Dużo radości sprawiła gościom świąteczna gra zręcznościowa przygotowana przez panią Małgorzatę Kornas z biblioteki. Na zakończenie spotkaliśmy się przy stole wielkanocnym gdzie sześciolatki perfekcyjnie odpowiadały na pytania i wzorowo rozwiązywały karty odpowiedzi. Podziękowaliśmy gościom za przybycie słodkim poczęstunkiem, pysznymi babeczkami i rogalikami oraz małym upominkiem. We wtorek i środę tuż przed świętami wystawę kolejno odwiedzali uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców, poznawali tradycje i zwyczaje, podziwiali prace młodych artystów oraz uwieczniali swoją obecność na pamiątkowych zdjęciach.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS I - IIIPo kilku latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, wróciliśmy do realizacji cyklicznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I – III pod hasłem: „Mój ulubiony wiersz”, który odbył się 7 kwietnia 2022 roku.
W konkursie wzięło udział 24 uczestników i jeden uczeń klasy III b – Filip Puckowski, który otworzył konkurs swoim autorskim wierszem „Moje miasto”.
Celem konkursu było popularyzowanie poezji dla dzieci wśród uczniów klas młodszych, rozwój zdolności recytatorskich i prezentacja umiejętności artystycznych uczniów, bogacenie biernego i czynnego języka ucznia, ukazanie piękna poezji i rozwijanie zainteresowania literaturą oraz nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Uczestnicy oceniani byli między innymi pod względem doboru repertuaru, znajomości tekstu oraz interpretacji utworu
w ogólnym wyrazie artystycznym. Poziom uczestników był bardzo wysoki. Prezentacje wybranych przez dzieci wierszy oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Ossowska, Małgorzata Kornas i Lucyna Masłowska, które oceniały występy uczniów na poszczególnych poziomach klas pierwszych, drugich i trzecich. Tym sposobem przyznano odpowiednio trzy I miejsca, trzy miejsca II oraz trzy miejsca III, a także w myśl regulaminu, wyróżniono prezentacje wierszy uczniów z niepełnosprawnościami. W finale konkursu wyłoniono laureatów.Na poziomie każdej klasy wyłoniono zwycięzców - szczegółowa lista nagrodzonych uczniów.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy podziękowania i drobne upominki-niespodzianki.
Organizatorami konkursu były: Janina Kordek, Joanna Łuczak, Dorota Protasiuk i Sandra Danecka.
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY DLA UCZNIÓW KLAS III - OMNIBUS -W środę 23 marca 2022 r. uczniowie klasy III b – JULIA KAJZER i FILIP PUCKOWSKI reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy - OMNIBUS, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Tczewie z okazji Dnia Patrona tej szkoły.
Edycja tegorocznego konkursu odbyła się w formie zdalnej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Mikołaju Koperniku, Układzie Słonecznym oraz wiedzą z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a poza tym umiejętnościami komputerowo-technologicznymi, gdyż poszczególne zadania udostępniane były zawodnikom w oddzielnych linkach, a odpowiedzi musieli nanosić w ustalonym czasie w odpowiednich formularzach konta Google.
Wszystkie odpowiedzi były punktowane. Nasi uczniowie wykazali się szeroką wiedzą i umiejętnościami, które uplasowały ich na najwyższym poziomie, na równi z gospodarzami turnieju.Wychowawcą i opiekunem uczniów w czasie turnieju była pani Janina Kordek.
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY
28 marca drużyna uczniów z klas siódmych: e, f, g - Agata Kowalska, Mikołaj Kamysz i Wojciech Lica zajęli I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym w SP8 w Tczewie.
Konkurencje rozpoczął występ krasomówczy - jako Asklepios wystąpił Mikołaj Kamysz.
Następne zadania to: loteria pytań, kalambury, odtworzenie drzewa genealogicznego bogów greckich, rozpoznawanie cytatów z mitologii oraz pytanie do nauczycielki.
Nasza drużyna zdecydowanie zdystansowała pozostałe reprezentacje tczewskich szkół.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2022 - DZIAŁAMY RAZEM!
Od 7 do 11 lutego kolejny raz będziemy brać udział w tym wydarzeniu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu Łącząc Europę (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
10 lutego obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA. Z tej okazji przygotowaliśmy gazetki okolicznościowe, odwiedziliśmy szkolną wystawę regionalną, na lekcjach przyrody, plastyki i muzyki odbyły się zajęcia z regionalizmu. Poznaliśmy ciekawostki dotyczące kultury ludowej w Polsce, a w szczególności na Kociewiu.
NIE HEJTUJĘ - REAGUJĘ
Od 20.12.2021 do 07.01.2022 roku odbywały się w naszej szkole, na lekcjach informatyki, zajęcia edukacyjno – profilaktyczne „Nie hejtuję – reaguję”. Podczas zajęć szczególny nacisk położony był na rolę świadków hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Zwrócono uwagę na konieczność podejmowania działań w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści czy wsparcie dla ofiary.
Powszechność hejtu i mowy nienawiści w sieci niosą za sobą konsekwencje nie tylko dla ofiar, ale także dla innych odbiorców, którzy oswajają się z przemocą w internecie. Funkcjonowanie w atmosferze przyzwolenia na agresję powoduje milczenie i bierność, zaś brak reakcji daje siłę sprawcom hejtu.
Zajęcia odbywały się oparciu o konspekt przygotowany przez Fundacje Dajemy Dzieciom Silę.
ZASADY ANTYHEJTOWE- Nie odpowiadaj na hejterski komentarz pod wpływem chwili.
- Jeżeli bardzo się złościsz, napisz odpowiedź, a potem weź głęboki oddech i ją skasuj.
- Nie odpowiadaj agresją na agresję.
- Nie przesyłaj hejterskich komentarzy dalej.
- Jeżeli możesz, kasuj nienawistne komentarze.
- Zgłaszaj hejt korzystając z opcji dostępnych w serwisach internetowych.
- Odróżniaj hejt od konstruktywnej krytyki.
- Gdy coś Ci się nie podoba, wyraź to z szacunkiem.
- Nie rezygnuj z tego, co robisz, myślisz i mówisz tylko ze względu na hejterów.
- Jeżeli nie możesz poradzić sobie z hejterem, zgłoś to osobie zaufanej lub zadzwoń do telefonu zaufania 116 111.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu. 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała na boisku szkolnym cztery zwrotki hymnu państwowego.
Wydarzenie uwieczniliśmy na krótkim nagraniu: FILM
SZKOŁA PAMIĘTA
W październiku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji MEiN "Szkoła Pamięta". Uczniowie odwiedzili cmentarze i lokalne miejsca pamięci narodowej, poznali związane z nimi historie, zapalili znicze i uporządkowali opuszczone mogiły. W szkole została wykonana gazetka ścienna poświęcona tradycji świąt zadusznych.
EUROPEAN DAY OF LANGUAGES, CZYLI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Dnia 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który przypomniał nam jakie możliwości daje nam nauka języków. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.
Ćwiczyliśmy podstawowe zwroty w wielu językach, graliśmy w scrabble, tworzyliśmy plakaty o krajach europejskich, padlety. Nagrywaliśmy jak liczymy i witamy się po włosku, hiszpańsku, niemiecku, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy.Podczas naszego świętowania chętnie wspominaliśmy wakacyjne przygody. Wspomnienia zgromadziliśmy na pliku -- plik.pptx
WYSTĘP NASZEGO CHÓRU23 września 2021r. nasz szkolny chór Carpe Diem wystąpił z repertuarem regionalnym przy słynnej ławeczce Romana Landowskiego na Starym Mieście w Tczewie z okazji rozpoczęcia XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. Swój występ rozpoczęli od słów: Witojcie kochane Kociewiaki bandzim dziś gadać i śpsiwać po naszamu…… Zespół zaśpiewał Hymn Kociewski, przyśpiewki, pieśni o Tczewie. Młodzi regionaliści opowiedzieli też w gwarze kociewskiej o wyrobie korków. Był to mile spędzony czas. Była okazja poczuć festiwalowy klimat, zintegrować się z zespołami, zobaczyć inne prezentacje oraz skosztować pysznych regionalnych ciasteczek.
ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA23 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona płk. Stanisława Dąbka. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg działań. Obchody rozpoczął Konkurs Wiedzy o Dąbku w którym udział wzięli uczniowie klas piątych. Wychowawcy ze swoimi klasami na godzinach wychowawczych odwiedzali gazetki tematyczne na parterze i I piętrze przygotowane specjalnie na tą okazję. Na parterze szkoły pod tablicą pamiątkową poświęconą patronowi wartę honorową pełnił poczet sztandarowy, płonął znicz oraz delegacja uczniów Samorządu „Maluch” złożyła kwiaty. Dla całej społeczności szkolnej był to dzień galowy. Na boisku szkolnym odbyła się akademia dla zaproszonych klas 1-8. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy obecni na uroczystości odśpiewali Hymn naszej szkoły oraz wspólnie przy akompaniamencie gitary zaśpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość uświetnili uczniowie klas 7c i 6b przebrani za żołnierzy polskich oraz uczniowie klasy 3 b zaprezentowali sylwetkę bohatera szkoły i wiersze. Panował odświętny nastrój, a w oknach powiewały biało czerwone flagi.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁYWe wrześniu w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia - "Bezpieczna droga do szkoły", które zorganizowali i przeprowadzili wychowawcy świetlicy. Uczestnikami ww. zajęć byli uczniowie klas pierwszych.
Celem zajęć było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, skłonienie do poprawy nawyków i bezpiecznego zachowania podczas drogi do szkoły i ze szkoły, a także troska o bezpieczeństwo między innymi pieszych i rowerzystów. Na spotkaniu utrwalono zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z sygnalizacji świetlnej, odczytywania ważnych dla pieszego znaków drogowych. Wykorzystane zostały materiały multimedialne, w tym prezentacja i film edukacyjny, przeprowadzono również zajęcia praktyczne.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGODnia 1 września 2021 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło 704 uczniów w 35 oddziałach.
Do naszej nauczycielskiej społeczności dołączyli: pani Anna Bartoszewska, pani Danuta Wolbrecht, pani Małgorzata Winiarska, pani Izabela Zielińska - Korda, pan Rafał Buda oraz pan Henryk Wasiek. Nowym nauczycielom życzymy, aby ich zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu był źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbyło się w reżimie sanitarnym, ze względu na obostrzenia związane z epidemią. Niemniej jednak humory dopisały zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Wszystkim uczniom życzymy, aby był to owocny rok, pełen nowych wyzwań, prowadzących do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie.