• PARKRUN TCZEW- I MIEJSCE W RYWALIZACJI SZKÓŁ
     • PARKRUN TCZEW- I MIEJSCE W RYWALIZACJI SZKÓŁ

     • 14.01.2024 r.

      Zakończyło się pierwsze półrocze rywalizacji szkół powiatu tczewskiego w ramach PARKRUN TCZEW. W biegu uczestniczyło 108 uczniów z naszej szkoły. Najczęściej na parkrunie, bo aż 18 razy, byli : Olga Dąbrowska z klasy 4 a oraz Fabian Idem z klasy 1 e. Na 3 miejscu z wynikiem 12 biegów znalazła się Wiktoria Trela z klasy 8 b. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział. Dzięki Wam zajmujemy I MIEJSCE W RYWALIZACJI SZKÓŁ, a tych których jeszcze nie było na sobotnim parkrunie, serdecznie zapraszamy.

    • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO „NASZ SZKOLNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW”
     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO „NASZ SZKOLNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW”

     • 12.01.2024 r.​​​​​​

       

      W dniu  12 stycznia 2024r. roztrzygnięto szkolny konkurs chemicznyNASZ SZKOLNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW”. Konkurs przeprowadzono wśród uczniów klas  siódmych. Wszystkie przygotowane przez uczniów prace odznaczały się dużą pomysłowością. Zostały ocenione pod względem zgodności pracy z tematem, pomysłowości i oryginalności.

      Oto zwycięzcy konkursu: 

      I miejsce   – MIKOŁAJ KUTEK - kl.7A

      II miejsce  –  MARCIN ZAGÓRSKI - kl.7A i SZYMON KAPITKOWSKI  - kl.7A

      III miejsce - LENA LIŻEWSKA- kl.7A

      Wyróżnienie – DOMINIKA WILCZEWSKA- kl.7A

      Wszystkie pracy konkursowe nagrodzone zostały cząstkową oceną CELUJĄCĄ z przedmiotu chemia. Gratulujemy sukcesów:)

      Organizator konkursu: Bożena Bakuła

      Komisja konkursowa w składzie:
      Bożena Bakuła
      Aleksandra Łucka

    • Projekt historyczny - BohaterOn. Włącz historię!
     • Projekt historyczny - BohaterOn. Włącz historię!

     • 08.01.2024 r.

      We wrześniu uczniowie klas 4-8 naszej szkoły uczestniczyli w projekcie BohaterON w Twojej Szkole. Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego. W klasach młodszych przeprowadzono pogadankę  o bohaterstwie powstańców i o tym w jaki sposób można być patriotą w naszych czasach.

      Starsi uczniowie wysłuchali słuchowiska, następnie przedstawili wydarzenia na osi czasu. Przeprowadzono również  pogadankę  na temat roli dzieci w czasie Powstania Warszawskiego i funkcji, jaką wtedy pełnili a także niebezpieczeństw, jakie im  zagrażały.

      Uczniowie klas ósmych, pracując w grupach, tworzyli infografiki na podstawie filmu „Powstanie Warszawskie” z kanału You Tube „Co za historia”. Następnie przeprowadzona została dyskusja na temat roli Powstania Warszawskiego i losów powstańców.

      Wszyscy chętni uczniowie tworzyli gry planszowe o powstaniu warszawskim i pisali listy z podziękowaniami dla uczestników Powstania Warszawskiego i zamieścili je w Internecie.

      Koordynator projektu: Maria Jasionowska

    • GALERIA KLASY 6B
     • GALERIA KLASY 6B

     • 07.01.2024 r.

      Wspomnień czar. Uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami ostatni czwartek nauki w 2023 roku spędzili poza murami szkoły. Gdzie? W Fabryce Sztuk przy ul. Podmurnej odbyły się dwa warsztaty. Pierwszy to poznanie tradycji świąt Bożego Narodzenia i ich rodowodu, a drugi- manualne zaangażowanie w tworzenie świątecznego skrzata. Powstały dzieła. Następnie krótki spacer i kolejna atrakcja - Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. J. Dąbrowskiego i odkrywanie tajemnic multiteki!
      To dopiero ciekawe miejsce… Może zajrzycie tam sami?

    • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM (STYCZEŃ,2024)
     • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM (STYCZEŃ,2024)

     • 05.01.2024 r.

      4 stycznia
      Rocznica urodzin Louisa

      BrailleaLouis Braille (1809-1852) - francuski twórca alfabetu dla niewidomych, nauczyciel w paryskim zakładzie dla ociemniałych.
      https://liblink.pl/EcvGE8bhMY

      7 stycznia
      Dzień Dziwaka

      Kogo nazywamy dziwakiem? Jaki jest wydźwięk tego słowa? Określamy tak często osobę różniącą się od nas. Czy inność jest zła, czy należy się jej obawiać lub ją piętnować? Prawdopodobnie każdy z nas czasami czuje się dziwakiem. Przypomnijmy, jak wielu uczonych, odkrywców, pisarzy czy artystów nazywano dziwakami ze względu na ich pasje, oddanie się w pełni swym zainteresowaniom, a przez to niedostrzeganie rzeczywistości. Słowami inni, dziwni bywają też określani ludzie niezwykle wrażliwi, wyglądający nietypowo, wywodzący się z innej kultury, mówiący obcym językiem, ubierający się inaczej lub kultywujący odmienne obyczaje, a także osoby z pewnymi deficytami intelektualnymi czy fizycznymi.Młodszym dzieciom przeczytajmy książki: Żółte kółka. Mam na imię Inna Elizy Piotrowskiej,  Niebieską niedźwiedzicę Joanny M. Chmielewskiej,a starszym - opowiadanie Złomek Katarzyny Ryrych . Polecamy również wspólną lekturę Cudownego chłopaka R. J. Palacio.
      https://liblink.pl/YHwoEtWaAD

      8 stycznia
      Rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego

      Kornel Makuszyński (1884-1953) - prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta, autor znakomitych książek dla dzieci.
      https://liblink.pl/o7Ny0mMhLfhttps://liblink.pl/rfgi9oDN4g

      9 stycznia
      Urodziny Małgorzaty Musierowicz

      Przeczytajmy wraz z naszymi nastolatkami książki z tego cyklu, co będzie także dla nas miłym przywołaniem klimatu kulturalnego z czasów młodości dziadków i być może niektórych rodziców.
      https://liblink.pl/UJqJyQIWfv

      11 stycznia
      Dzień Wegetarian

      Wyjaśnijmy dzieciom na czym polega wegetarianizm. Porozmawiajmy o różnych sposobach odżywiania się. Zastanówmy się nad wartościami odżywczymi roślin. Może uda się wspólnie z uczniami przygotować danie wegetariańskie?
      https://liblink.pl/eBKysRUeg6

      12 stycznia
      Rocznica urodzin Jacka Londona

      Jack London (1876-1916) - pisarz amerykański, autor takich powieści jak: Zew krwi, Biały kieł, Martin Eden, Wilk morski i innych. Warto zapoznać nastolatków z tymi znakomitymi powieściami, łączącymi wielkie emocje i przygodę z wiedzą na temat życia zwierząt oraz postaw ludzi w skrajnie trudnych warunkach egzystencji.

      18 stycznia
      Rocznica urodzin Alana Aleksandra Milne

      Alan Aleksander Milne (1882-1956) - pisarz, poeta i dramaturg angielski, autor książek dla dzieci Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka, Wiersze dla Krzysia. Przeczytajmy je dzieciom i powiedzmy im, że zostały napisane dla synka autora, Krzysia. Przy okazji warto zwrócić uwagę na niezwykłe tłumaczenia tych książeczek przez Irenę Tuwim.Na lekcjach języka angielskiego spróbujmy przetłumaczyć ze słownikiem kilka zdań z Kubusia..., a potem przeczytajmy przekład Ireny Tuwim i porównajmy oba teksty. Będzie to znakomita zabawa!
      https://liblink.pl/AtS151zr5R

      21 stycznia
      Dzień Babci

      Z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka przeczytajmy dzieciom książki w których występują postacie babć i dziadków: Wypożyczalnia babć Marii Czernik oraz Cukierek dla dziadka Tadka Ivony Březinov.Zachęćmy uczniów, by wspólnie z dziadkami i babciami zrobili drzewa genealogiczne swoich rodzin, wykorzystując domowe fotografie.
      https://liblink.pl/k3TPziokoS

      22 stycznia
      Dzień Dziadka

      Piosenki dla dziadka:
      https://liblink.pl/BljKoUjn17
      https://liblink.pl/2xbhrd4yW0

      23 stycznia
      Dzień bez opakowań foliowych

      W ramach działań proekologicznych porozmawiajmy o zanieczyszczeniu środowiska,  nadużywaniu opakowań jednorazowych, zaśmiecaniu mórz i oceanów. Obejrzyjmy film o zwierzętach morskich, które połykają opakowania, i o tym, jak bolesna jest ich śmierć, porozmawiajmy o tym, jak długo rozkładają się śmieci, jak przyczyniamy się do niszczenia naszej planety. Zastanówmy się, czym można zastąpić torebki foliowe i wprowadźmy zwyczaj ekologicznego pakowania drugich śniadań do szkoły.

      29 stycznia
      Urodziny Olgi Tokarczuk

      W rocznicę urodzin polskiej noblistki przeczytajmy ze starszymi uczniami fragmenty jej książek - np. Prawiek i inne czasy, Księgi Jakubowe, Opowiadania bizarne. Młodsze dzieci mogą rozpocząć poznawanie twórczości noblistki od krótkiego opowiadania Zagubiona dusza.

      31 stycznia
      Międzynarodowy Dzień Przytulania

      Młodsze dzieci zachwycą się pewnie książką Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak Proszę mnie przytulić.Dorosłych i nastolatków zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z dr Rossem Campbellem, który pełen miłości dotyk rodzica, traktuje jako fundamentalny przekaz miłości i warunek zdrowia emocjonalnego dziecka
      https://liblink.pl/Qe2o9GVmdr

    • GALERIA KLASY 0A
     • GALERIA KLASY 0A

     • 23.12.2023r.

      W Zeróweczce KLASOWA WIGILIA przybrała kreatywny obrót :) Podczas warsztatów przeprowadzonych przez jedną z Mam - p. Magdę Zachmielewską - tworzyliśmy świąteczne skrzaty. A potem nadszedł czas wspólnego świętowania wraz z Rodzicami uczniów klasy 0, było przepysznie, dziękujemy serdecznie za piękne spotkanie.

    • PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS
     • PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS

     • 22.12.2023r.

       

      Wolontariusze naszej szkoły- kl.6a,7b,8c,8b na PRZEDŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI CARITAS w sklepie Lidl.

      Uczniowie pod opieką A.Tusznio,B.Warsińskiej ,S.Daneckiej i I.Zielinskiej - Korda.

    • MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W DWA OGNIE USPORTOWIONE DZIEWCZĄT
     • MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W DWA OGNIE USPORTOWIONE DZIEWCZĄT

     •  

      21.12.2023 r.

      Nowa galeria Miejskie Igrzyska Dzieci w dwa ognie usportowione dziewcząt została dodana do albumu fotograficznego

      20 grudnia 2023r.  w Szkole Podstawowej nr 8 zostały rozegrane Miejskie Igrzyska Dzieci w dwa ognie usportowione dziewcząt. Do  zawodów zgłosiło się siedem szkół SP12, SP11, SP1, SP4, SP8, SSP2, oraz SP10. Po rezegraniu spotkań w grupach, w finale spotkały się szkoły SP4 i SP10.
      Po emocjonującym spotkaniu nasza szkoła zajęła 1 miejsce . 

      Skład zespołu :

      Agnieszka Noetzel, Agata Bejnarowicz, Jagoda Ormanin, Zofia Król, Oliwia Wójcik, Maja Bartnik, Maria Malicka, Martyna Dziedzic, Olga Dąbrowska, Lena Di-Giusto. 

      Uczennice przygotowała Pani Paulina Resmerowska 

      Gratulacje 

    • SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM
     • SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM

     • 19 grudnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową w języku niemieckim. Uczniowie klas VII i VIII mieli za zadanie stworzyć oryginalną kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim. Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz językowych. Prace były oceniane pod względem pomysłowości, estetyki pracy oraz poprawności językowej.

      Komisja w składzie: pani Natalia Tyborska, pani Katarzyna Rożyńska oraz pani Karolina Wlazłowicz wyłoniła następujących laureatów:

      I miejsce – Maja Jeramczykowska 8 a
      II miejsce – Wiktoria Piotrowska 8a

      III miejsce – Lena Liżewska 7 a

      Wyróżnienie otrzymali:

      Kamil Piaskowski 8b, Antonina Krzemińska 7a, Marcin Zagórski 7a

      Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie z dużą pomysłowością. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

      Organizatorem konkursu była pani Karolina Wlazłowicz.

      Frohe Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr! 

      Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  • brak danych