• ŚWIETLICA

Świetlica szkolna jest czynna
          od poniedziałku do piątku
          w godzinach 06:30 – 16:40.

W świetlicy pracuje sześcioro wychowawców.

Świetlica szkolna pełni funkcję opiekuńczo-wychowawczą.

Zapewnia opiekę uczniom od klas I do VI, oczekującym na rozpoczęcie lekcji, zajęcia dodatkowe lub na rodziców po zakończeniu zajęć.

Do dyspozycji świetlicy jest jedna, ale przestronna sala, urządzona estetycznie, kolorowo i bezpiecznie. Znajdują się tutaj tablice o charakterze dekoracyjnym, służące do ekspozycji prac dzieci.

Wyposażona jest w krzesła i stoliki do pracy, dywan przeznaczony do zabaw ruchowych, półki na tornistry, szafki i regały, gry planszowe, klocki, biblioteczkę, sprzęt audiowizualny (telewizor, odtwarzacz DVD i VHS, radiomagnetofon z możliwością odtwarzania płyt CD), a także wiele filmów i bajek dla dzieci.

Do dyspozycji dzieci jest także plac zabaw.

Świetlica realizuje zajęcia zgodnie z opracowanym rocznym programem wychowawczym, z uwzględnieniem świąt i uroczystości okolicznościowych.

Zajęcia organizowane są w formie zabaw i prac dowolnych dzieci, związanych z twórczością techniczną, plastyczną, muzyczną i ruchową.

PROPOZYCJE ZAJĘĆ

zajęcia wzbogacajace wiedzę zajęcia plastyczno - techniczne zajęcia ruchowe zajecia relaksacyjne, wyciszajace
          pogadanki zgodne z tematem tygodnia, w czasie których uczniowie maja możliwość podzielenia się swoimi wiadomościami i przemyśleniami rysowanie kredkami ołówkowymi, świecowymi, pastelami olejnymi ćwiczenia doskonalące sprawność ruchową relaks przy muzyce
          zabawy logopedyczne żywym słowem malowanie farbami plakatowymi, akwarelowymi gry i zabawy na boisku szkolnym oraz placu zabaw oglądanie bajek
          czytanie bajek, legend oraz bajek terapeutycznych przez nauczyciela wycinanki, wydzieranki, wydrapywanki, wyklejanki, malowanie odlewów gipsowych   masażyki do dziecięcych wierszyków
          bajki i filmy edukacyjne zabawa plasteliną
          pomoc w odrabianiu zadań domowych lepienie z masy solnej
          pogadanki wychowawcze - nauka umiejętnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych "coś z niczego", czyli wykorzystanie różnorodnych materiałów do tworzenia prac według własnych pomysłów
          udział w konkursach

Zabawa jest oprócz nauki podstawową formą aktywności dziecka. Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy mają czas na dowolne zabawy, zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się odpowiednio kształtować.

Ponadto dzieci mają możliwość udziału w wycieczkach i imprezach organizowanych przez nauczycieli świetlicy.

Przy świetlicy funkcjonuje również stołówka szkolna, która umożliwia uczniom spożycie gorącego posiłku w czasie pobytu w szkole.

REGULAMIN ŚWIETLICY W WARUNKACH REŻIMU SANITARNEGO plik.pdf