CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- luty 2024r.
18.02.2024 r.
7 środa
Rocznica urodzin Charlesa DickensaCharles Dickens (1812-1870) - brytyjski, niezwykle popularny powieściopisarz XIX wieku, autor m.in. Opowieści Wigilijnej oraz Oliviera Twista. Zapoznajmy uczniów z tymi ważnymi i pięknymi utworami.
https://liblink.pl/u7HdSCZrQO
https://liblink.pl/XQTGqRZsHg
https://liblink.pl/3KsRgyiXmE7 środa
Dzień Bezpiecznego InternetuŚwięto obchodzone od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, w Polsce organizowane od 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Silę oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).Warto zapoznać uczniów z opowiadaniem Za ścianą z książki Anny Onichimowskiej zatytułowanej Dziesięć stron świata o uzależnieniu od Internetu. W książkach Joanny Jagiełło Zielone martensy, nagrodzonej w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, oraz Jasne dni, ciemne dni Katarzyny Ryrych pojawiają się także wątki niebezpiecznych internetowych kontaktów dzieci z dorosłymi.
https://liblink.pl/sfpB6UQPr5
https://liblink.pl/2vKz6TEvF58 czwartek
Rocznica urodzin Bohdana ButenkiBohdan Butenko - zmarły w 2019 r. grafik, rysownik, ilustrator, autor książek dla dzieci i animacji telewizyjnych, scenarzysta.Kto nie pamięta charakterystycznych rysunków z podpisem Butenko pinxit? I bohaterów kultowych książek ojca polskiego komiksu - Kwapiszona, Gucia i Cezara. I Gapiszona, znanego też z dobranocek, podręczników, a nawet - jak wszystkie te postacie wymyślone przez Mistrza - ze znaczków pocztowych.Bohdan Butenko zilustrował i opracował graficznie ponad 200 książek dla młodych czytelników, m.in. Gucio i Cezar Krystyny Boglar, Pali się! Jana Brzechwy, Ferdynand Wspaniały Ludwika Jerzego Kerna, Wakacje z duchami Adama Bahdaja.Na naszej fundacyjnej Złotej Liście gości autorska książka Bohdana Butenki To ja, Gapiszon! - wybór 120 najzabawniejszych przygód przesympatycznego bohatera w charakterystycznej czapeczce z pomponem.Z okazji rocznicy urodzin Mistrza przeprowadźmy zajęcia na temat pracy ilustratora.Powyżej zamieszczamy stronę do filmu Architekt książki, w którym Bohdan Butenko opowiada o swojej pracy Elżbiecie Olszewskiej, członkini Zarządu naszej Fundacji.
https://liblink.pl/aGdrojizUQ
https://liblink.pl/2QXoJL2PaW8 czwartek
Rocznica urodzin Juliusza VerneaJuliusz Verne (1828 - 1905) - francuski pisarz, autor powieści podróżniczych i fantastyczno-naukowych: Dzieci kapitana Granta, 20 000 mil podmorskiej żeglugi, W osiemdziesiąt dni dookoła świata. Na naszą fundacyjną Złotą Listę została wpisana jego Tajemnicza wyspa. Poczytajmy z dziećmi znakomite, zabawne wręcz wizjonerskie książki tego autora.
https://liblink.pl/OZ2hk8M47b
https://liblink.pl/pSmDu9ZHxR14 środa
Walentynki - Dzień ZakochanychW Dniu Zakochanych poczytajmy piękne książki i wiersze o miłości, porozmawiajmy o różnych rodzajach miłości - romantycznej, rodzicielskiej, braterskiej, przyjacielskiej, platonicznej, do zwierząt, do gór itp. - oraz o zobowiązaniach, jakie niesie prawdziwa, dojrzała miłość.Do czytania proponujemy:Dzieci Pana Majstra Zofii RogoszównyNawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Sama McBratneyaMały pisarczyk z Florencji Edmunda de Amicisa z tomu SerceO słodkiej królewnie i pięknym księciu Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i Agnieszki ŻelewskiejDzień dobry, Świnko JanoschaDla młodzieży i dorosłych polecamy książkę Iwony Chmielewskiej Dwoje ludzi - zaczynającą się od słów: Kiedy dwoje ludzi jest razem, to jest im łatwiej, bo są razem i jest im trudniej, bo są razem...
https://liblink.pl/C6AgpB1cfA
https://liblink.pl/ZCICr9NE5m /kl.0/
https://liblink.pl/yff7W936R417 sobota
Światowy Dzień KotaDaj szansę kotom. Właśnie teraz i tu, one są przecież po to, by mruczeć ci do snu, by cię pocieszyć, gdy miejsca nie możesz znaleźć, gdy przyjdą smutne dni, męczą tęsknoty, żale. Kot spojrzy w oczy twe, w których nadzieja gaśnie i minie to, co złe w sercu zrobi się jaśniej. /Iwona Wideryńska/Jest to święto ustanowione i obchodzone corocznie we Włoszech od 1990 roku - w Polsce od 2006. Ma na celu podkreślenie znaczenie kotów w życiu człowieka oraz w miarę potrzeby niesienia im skutecznej pomocy.Książek i wierszy o kotach jest ogromny wybór! Do czytania rekomendujemy m.in. Minu Annie M.G. Schmidt, Kota na medal Małgorzaty Kur, a także Łopianowe pole Katarzyny Ryrych oraz Mistrza i Małgorzatę Michaiła Bułhakowa, w których koty odgrywają ważną rolę.A przy okazji - może trochę ćwiczeń? Ćwiczenie koci grzbiet wzmacnia i rozluźnia kręgosłup. Warto!
https://liblink.pl/5D1evGscVj
https://liblink.pl/Bf7E60MdXh21 środa
Międzynarodowy Dzień Języka OjczystegoŚwięto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. w celu zwrócenia uwagi na znaczenie mowy ojczystej jako dziedzictwa kulturowego. Porozmawiajmy o pięknie i bogactwie języka, o roli czytania w pielęgnowaniu pięknej mowy, ale także o jego ubożeniu przez kulturę obrazkową czy język mediów. Jak to zrobić? - to dobry temat do rozmowy z dziećmi i młodzieżą - co proponują, czego sami mogą się podjąć.Przykłady pięknej, bogatej polszczyzny znajdziemy w utworach klasyków polskiej poezji czy prozy, takich jak - Julian Tuwim, Bolesław Leśmian, Jan Brzechwa czy Joanna Kulmowa, a także współczesnych polskich pisarzy, których pozycje książkowe znajdują się na naszej Złotej Liście.
22 czwartek
Dzień Pocieszania sięPorozmawiajmy o wartości uczuć, nawet tych trudnych. Czym jest smutek, dlaczego go odczuwamy? Co powoduje uczucie smutku, jak możemy kogoś pocieszyć, czy każde pocieszenie jest odpowiednie? Jak dostrzec, że ktoś potrzebuje pocieszenia? Porozmawiajmy o pocieszającej roli książki - w przypadku choroby, straty, samotności, kłopotów czy pomocy, inspiracji w rozwiązywaniu problemów.Jako lekturę dla młodszych dzieci proponujemy piękną książeczkę Kto pocieszy Maciupka? Tove Jansson, autorki serii o Muminkach, która pokazuje, że każdy, nawet najsłabszy człowiek lub skrzat, może kogoś wesprzeć i dzięki temu stać się silniejszym. Inną propozycją może być zabawna książka Gianni Rodariego Historyjka o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty. Starsze dzieci możemy zainteresować pozycjami wybranymi wspólnie, w zależności od przyczyny smutku, aktualnego nastroju, pamiętając, że większość ciekawych opowieści ma zdolność uśmierzania bólu i kierowania myśli ku bardziej optymistycznym horyzontom.
https://liblink.pl/pTQUt3HXKZ27 wtorek
Światowy Dzień Organizacji PozarządowychŚwięto ustanowione 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 r. w Helsinkach.To doskonała okazja do zapoznania się z ich działalnością. W tym dniu świat powinien podziękować organizacjom pozarządowych za ogromną, często w formie wolontariatu, pracę wykonywaną na rzecz społeczeństwa. Zachęcajmy uczniów do działań w organizacjach prowadzących działania w obszarze ich zainteresowań - mogą to być organizacje na rzecz kultury, ekologii, towarzyszeniu osobom starszym czy wspieraniu schroniska dla zwierząt itp.
https://liblink.pl/cKPwwau6tDhttps://liblink.pl/DHZhgTOotl
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA
15.02.2024r.
Światowy Dzień Kociewia przypada 10 lutego, ale ponieważ dzień ten w tym roku wypadł w czasie ferii, akademia odbyła się 15 lutego.Gości przywitała po kociewsku uczennica kl. 5A:Ania Malicka.Informacje na temat regionu przedstawił uczeń kl. 4B: Franek Wojciechowski. Uczennice kl. 4B: Iga Skórka i Roksana Zarach przedstawiły wiersz E. Rulińskiej : „O kociewski gwarze”.
Duży aplauz uzyskał Sebastian Kopecki , który opowiedział utwór w gwarze kociewskiej „Kuronek i kokoszka” Wiktor Kluczyk i Amelia Szarama, ucz. kl. 4B przedstawili wiersze Andrzeja Grzyba. Uczniowie kl. I E przedstawiły wiersz: „Kociewie oraz wiersz :”Żabka” autorstwa kociewskiej pisarki Małgorzaty Brandt. Podczas uroczystej akademii wystąpił chór szkolny: „Carpe Diem”, który zaśpiewał hymn kociewski oraz przyśpiewki: „A u naszy Anki”, „Szyber”, „Z ty harmonki”. Zespół szkolny Samborowe Dzieci zatańczył taniec : „Korkarz”. Pani Elwira Andraszewicz zachęcała uczniów, żeby obejrzeli gazetkę na temat regionu, która znajduje się przy sali 115. Na zakończenia pani dyrektor podziękowała uczniom,którzy brali udział w tej akademii oraz nauczycielkom, które ją przygotowały.
Uroczystość przygotowały panie:
Elwira Andraszewicz, Grażyna Giełdon, Mirosława Lech i Ewa Litwińska.
AKCJA WOLONTARIATU "GÓRA GROSZA"- XXIV EDYCJA
14.02.2024r.
Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom/ Our Home Association „Góra Grosza”. Podczas zbiórki do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucone zostało ponad 29 kg monet. Po przeliczeniu nasza szkoła zebrała 302zł 62gr. Cała kwota za pośrednictwem Poczty Polskiej została przekazana do wyżej wymienionej fundacji.
Dziękujemy za zaangażowanie
ZIMOWISKO
10.02.2024 r.
W dniach 29.01- 09.02.2024 roku w naszej szkole organizowane było zimowisko. Pani kierownik Sandra Danecka zadbała, aby dzieci aktywnie i kreatywnie spędziły czas wolny w trakcie ferii. Uczniowie pod opieką swoich opiekunów korzystali z atrakcji przygotowanych przez Fabrykę Sztuk, bawili się na sali gimnastycznej oraz spędzali czas na świeżym powietrzu. W trakcie trwania wypoczynku odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez Bractwo Rycerskie Kerin oraz uczestniczyliśmy w seansach filmowych w kinie Helios.
32 FINAŁ WOŚP
28.01.2024 r.
28 stycznia 2024 odbył się 32 Finał WOŚP. Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w działania. Na deskach TCKiS wystąpiła nasza uczennica Izabela Erward z 5a przygotowana przez panią Elwirę Andraszewicz, która swoimi popisami artystycznymi skradła serca publicznosci, natomiast Samorząd Szkolny pod opieką pani Emilii Morawskiej rozpoczął działania o wiele szybciej i dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej zbierał darowizny do orkiestrowych puszek.
GALERIE KLAS- SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY
26.01.2024 r.
W dzisiejszym dniu uczniowie klas 0-3, biorąc udział w balu karnawałowym, wcielili się w różne postaci. Kreatywność samych dzieci, jak i ich rodziców była niesamowita. Tanecznej zabawie towarzyszył DJ z profesjonalnym oświetleniem oraz sztucznym dymem. Wszystko to, zorganizował dla dzieci Samorząd Uczniowski Maluch. Zapraszamy do fotorelacji.
ZAPRASZAMY DO GALERII KLAS:
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
26.01.2024 r.
I MIEJSCE
Oliwia Burczyk 2B
Krzysztof Gackowski 2DII MIEJSCE
Aleksander Witkowski 3C
Julita Zakrzewska 3CIII MIEJSCE
Maksymilian Kolka 2C
Filip Rosół 1AWYRÓŻNIENIE
Martyna Stasiak kl 3C
Anastazja Kolberg 2B
Igor Lesiński 2B
Anna Krauze 1ANagrody zostały wręczone podczas Balu Karnawałowego dla uczniów klas 0-3. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy bezpiecznych ferii zimowych:)
Klub Przyjaciół Zdrowia
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY- "CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA"
26.01.2024 r.
Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Czyściochowa Akademia”, skierowanego dla grup przedszkolnych, w tym zerówek. Celem Programu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w zakresie higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni oraz zasad korzystania z toalety, a także mycia, kąpieli i pielęgnacji skóry.
W RYTMIE PANA KLEKSA
25.01.2024 r.
Koncertowa długa przerwa klasy 4a Jak do niej doszło? Inspiracją była analiza lektury „Akademia pana Kleksa” oraz obejrzenie jej nowej ekranizacji. Stąd prosta droga do realizacji planu-napiszemy piosenkę. Tekst powstał na lekcjach języka polskiego, na muzyce nauczono się ją śpiewać, a na plastyce ilustrowano jej treść. Zapał nie ustawał i po przebraniu się w dowolne stroje uczniowie dali popis 25 stycznia na pauzie o 12.00. Zebraną publiczność zaproszono do tanecznego korowodu Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki koncert… Uczniowie klasy 4a ze swoją polonistką rzucają wyzwanie innym zespołom, by za jakiś czas zaprezentowały swoją twórczość. Trzymamy kciukii życzymy dobrej zabawy przy twórczych działaniach
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
(H. Brange, E. Andraszwiecz)
DZIEŃ PASOWANIA NA CZYTELNIKA
24.01.2024 r.
W miniony poniedziałek, w Dniu Pasowania na Czytelnika w naszej szkole klasę 0 odwiedzili Szalony Kapelusznik oraz Alicja w Krainie Czarów.
KLASA OA_ zaprasza do obejrzenia zdjęć w galerii klasy
KLASA 1E_ zaprasza do obejrzenia zdjęć w galerii klasy
KREATYWNA ZERÓWECZKA
24.01.2024 r.
1. Z okazji Dnia Dziadka klasa 0 wykonała prace plastyczne - kolorowe krawaty dla Dziadków.
2. Kreatywna Zeróweczka działa projektowo - w grupach stworzyliśmy nasze nowe gry i zabawy :)
Oto twórcy oraz ich dzieła:Wiktor, Kacper i Ala R z grą "Traf w kółko",
Szymon, Julka i Oliwka oraz ich gra "Kółko i krzyżyk edycja 2024",
Jaś, Karol i Wiki stworzyli grę "Łopata ogrodniczka",
Ola, Ala T i Diana oraz ich gra "Foki",
Zuzia K, Zuzia Ka i Malwinka z grą "Znajdź kartę".Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy extra pomysłów, zabawa była przednia!
3. W sezonie karnawałowym czas na zabawę start!
W Zerówce przygotowujemy się również do balu przebierańców i tworzymy nasze własne maski :)
Efekty uwiecznione w fotorelacji, zapraszamy.
KLIMAT W SZKOŁACH METROPOLII
23.01.2024 r.
KLIMAT W SZKOŁACH METROPOLII
KLIMAT NA 5!
Klimat w szkołach metropolii to projekt, który powstał w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. To największy projekt edukacyjny, który dotyczy łagodzenia zmian klimatu oraz adaptacji do ich skutków. Skupia się na kwestiach związanych z zagospodarowaniem wody deszczowej i bioróżnorodności oraz usługami ekosystemów.
Projekt ma na celu opracowanie modelu edukacji klimatycznej poprzez:
- prezentację aktualnej wiedzy, popartej badaniami naukowymi,
- tawianie na praktyczny wymiar przekazywanych informacji,
- zachęcanie uczniów do zgłębiania tematu, inspirowania i pokazywania kierunku działania
W rozmowie z uczniami ważne jest, aby w sposób szczery, otwarty i dający nadzieję, mówić o tym, że to człowiek odpowiada za kryzys klimatyczny, jednak poprzez swoje działanie może wpłynąć pozytywnie a docelowo zatrzymać zmiany klimatu
W ramach projektu nasz szkoła otrzymała tablicę multimedialną, została zbudowana zielona ściana, odbyło się szkolenie dla nauczycieli oraz przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne.
NASZE AKCJE:
- W ramach zajęć uczniowie stworzyli na terenie naszej szkoły dwie zielone ściany. Jedna znajduje się przy ogrodzeniu placu zabaw dla świetlicy, druga na placu zabaw dla klas 1-3.
- Przeprowadziliśmy doświadczenia- omówiliśmy zagadnienia związane z niecką retencyjną, obiegiem wody w przyrodzie.
-
Graliśmy w gry, dzięki którym dowiedzieliśmy się jakie są powiązania pomiędzy podtopieniami, powodziami a sposobami odprowadzania wody.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do odwiedzania strony projektu www.klimatwszkolach.pl i polecamy praktyczny poradnik “Klimat na 5!” W poradniku znajdują się proste instrukcje dotyczące tego jak założyć w swoim ogrodzie nieckę retencyjną, ogród deszczowy, kompostownik lub zieloną ścianę.
Zaprszamy do obejrzenia fotorelacji
Żaneta Ługowska
Ewa LitwińskaW ramach zajęć uczniowie stworzyli na terenie naszej szkoły dwie zielone ściany. Jedna znajduje się przy ogrodzeniu placu zabaw dla świetlicy, druga placu zabaw dla klas 1-3.
"WITAJCIE W NASZEJ BAJCE " - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA
23.01.2024 r.
Wczoraj i dziś uczniowie klas pierwszych mieli przyjemność uczestniczyć w magicznej uroczystości „Pasowania na Czytelnika”, którą odbyła się w naszej szkolnej bibliotece. "Witajcie w naszej bajce" to tytuł, który doskonale oddaje atmosferę tego niezwykłego wydarzenia.
Najmłodsi czytelnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych aktywnościach. Tablica interaktywna była miejscem, gdzie rozgrywały się emocjonujące quizy związane z ulubionymi bajkami i baśniami.
Nie zabrakło także zabaw w zgadywanie tytułów najpopularniejszych bajek, które sprawiły uczestnikom wiele radości.
Największym hitem była interaktywna podłoga, czyli Interaktywny Dywan Fun Floor. Dzieci skakały, tańczyły i miały okazję wykazać się sprawnością ruchową i refleksem.
Kulminacyjnym momentem uroczystości było „Pasowanie na Czytelnika”. Dzieci, które odważnie stawiły czoła wszystkim zadaniom i sprawnościom, zostały uhonorowane tytułem Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Każdy uczestnik otrzymał wyprawkę czytelniczą w ramach ministerialnej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
W tej niezwykłej podróży do krainy baśni towarzyszyli nam Szalony Kapelusznik i Alicja z Krainy Czarów. Ich obecność dodatkowo wzbogaciła atmosferę, sprawiając, że każde dziecko poczuło się jak bohater własnej historii.
STYCZNIOWE DZIAŁANIA W ŚWIETLICY
22.01.2024 r.
KONCERT CHÓRU W STAROGARDZIE GDAŃSKIM
22.01.2024 r.
18.01.2024 w czwartek nasz chór szkolny „Carpe Diem” pod opieką pani Elwiry Andraszewicz i Emili Morawskiej kolędował gościnnie w Starogardzie Gdańskim . W szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych odbyła się świąteczna uroczystość, którą mieliśmy zaszczyt współtworzyć z chórem „Carpe Diem” i naszymi solistkami Zofią Król, Izabelą Erward, Julią Kajzer oraz naszą absolwentką Kornelią Poskrobko. Ciekawe scenki w wykonaniu licealistów, świąteczna dekoracja, piękne zapowiedzi poszczególnych utworów i nasz śpiew płynący prosto z serca.
Było magicznie!!!
KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO/ OSIAGNIĘCIA
20.01.2024r.
NAZWA:
Międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów z dysleksją (organizowany w SP8)
ORGANIZATORZY: SP8
LAUREACI: Marika Nierzwicka kl. 7B, Konstanty Czarnecki kl. 8B
OPIEKUNOWIE: p. Magdalena Manuszewska, p. Natalia TyborskaNAZWA:
III Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego ,,Reading brings us unknown friends"
ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa nr 37 w Gdyni
LAUREACI: Uczniowie, którzy przeszli do II etapu: Agata Fudzińska, kl. 8B, Konstanty Czarnecki kl. 8B
OPIEKUNOWIE: p. Natalia Tyborska, p. Magdalena ManuszewskaNAZWA:
Christmas Lapbook
ORGANIZATORZY: p. Dominika Słopiecka, p. Natalia Tyborska
LAUREACI: Oliwia Domańska kl. 5C (I miejsce), Jagoda Seklecka kl. 5B (II miejsce), Natalia Masalon kl. 4B (III miejsce)
OPIEKUNOWIE: p. Dominika Słopiecka, p. Natalia Tyborska
- brak danych
Konkurs "Jemy warzywa i owoce"
Konkurs "Jemy owoce i warzywa " został rozstrzygnięty. Idea konkursu nawiązywała do uczestnictwa uczniów w Programie dla szkół - Owoce i warzywa w szkole oraz obchodów Światowego Dnia Żywności, który przypada 16 października i obejmuje następujące zagadnienia: prawidłowe odżywianie, niemarnowania żywności, dokonywanie racjonalnych zakupów, wykorzystywanie resztek produktów czy umiejętne dzielenia się żywnością. Te zagadnienia propagowane są w różnej formie, także w naszej szkole, w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO - JEMY OWOCE I WARZYWAKlasa I
I miejsce - Alan Kurowski 1b
II miejsce - Franciszek Jędrzejczyk 1b
II miejsce - Zuzanna Szarmach 1b
KLASA II
I miejsce - Anna Krauze 2a
II miejsce - Sandra Różycka 2d
III miejsce - Lena Koksa 2a
Wyróżnienie - Franciszek Rozenbajgier 2e
- Klaudia Krupińska 2d
- Mateusz Wojciechowski 2e
Klasa III
I miejsce - Oliwia Burczyk 3b
II miejsce - Natalia Wojciechowska 3c
III miejsce - Igor Lesiński 3b
Klasa IV
Wyróżnienie - Julita Zakrzewska 4c
Gratulujemy UCZESTNIKOM, zachęcamy do dalszej, twórczej aktywności!
Organizatorki - Mirosława Lech, Grażyna Giełdon
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie