GALERIE KLAS
IGRZYSKA MŁODZIEŻYSZKOLNEJ DZIEWCZĄT W SIATKÓWCE
19.03.2024r.
Dnia 19 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się IGRZYSKA MŁODZIEŻYSZKOLNEJ DZIEWCZĄT W SIATKÓWCE. Zawody były rozgrywane w systemie każdy z każdym, a do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły: SP1,SP2, SP10, SP11, SP12. Ostatecznie nasze dziewczyny wywalczyły PIERWSZE MIEJSCE wygrywając wszystkie swoje spotkania 2:0 w setach.
Naszą szkołę reprezentowały:Jeramczykowska Maja
Piotrowska Wiktoria
Literska Wiktoria
Sciesinska Bianka
Weber Ada
Knopp Milena
Prusik Wiktoria
Gren Magdalena
Storma Oliwia
Trochowska KlaudiaGRATULACJE!
Trener: Michał Benkowski
"MÓJ ULUBIONY WIERSZ"- SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
19.03.2024r.
FOTORELACJA ze Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "MÓJ ULUBIONY WIERSZ", który odbył się 14 marca. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas I, II i III.
Jury w składzie:
Małgorzata Kornas i Lucyna Masłowska.Organizatorkami były:
Dorota Protasiuk i Barbara Janicka.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO
19.03.2024r.
„ATOM I CZĄSTECZKA”
I MIEJSCE
Sławomir Bochenek 7B
Radosław Bochenek 7B
Aleksander Kropidłowski7BII MIEJSCE
Radkowski Łukasz 7B
III MIEJSCE
Aleksandra Rzepka 7B
Nierzwicka Marika 7B
"CHEMIA W KUCHNI"
I MIEJSCE
Sławomir Bochenek 7B
Aleksander Kropidłowski 7B
WYRÓŻNIENIE
Marcin Zagórski 7A
Gratuluję, BB
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO- „MÓJ EKSPERYMENT CHEMICZNY”
19.03.2024r.
I MIEJSCE:
Kamil Domański 8BII MIEJSCE
Marika Nierzwicka 7BIII MIEJSCE
Aleksandra Rzepka 7BWYRÓŻNIENIE
Hanna Kowalska 8C Julia Mejger 8CGratuluję, BB
„SZLAKIEM POLSKICH LEGEND”- XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy dla klas III
19.03.2024r.
Dnia 13 marca 2024 roku, w SP 89 w Gdańsku, odbyły się rejonowe eliminacje XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy dla klas III „SZLAKIEM POLSKICH LEGEND”. Najlepsza, wśród 32 uczestników z całego województwa, okazała się Julia Portjanko z klasy 3b naszej szkoły, która uzyskała maksymalną ilość punktów i tym samym zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku.
Gratulujemyi życzymy powodzenia w następnym etapie.
Dziękujemy również Wiktorii Piaskowskiej z klasy 3b i Martynie Wałaszewskiej z klasy 3a za trud włożony w przygotowania i godne reprezentowanie naszej szkoły.Za przygotowanie uczennic i opiekę podczas konkursu odpowiedzialne były:
Dorota Jażdżewska Rozum, Bożena Czerwińska i Dorota Protasiuk.
MISTRZOSTWA POWIATU TCZEWSKIEGO- II MIEJSCE
18.03.2024r.
18 marca w Pelplinie odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU TCZEWSKIEGO w piłce siatkowej "dwójki" dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 szkoły podstawowe : Gniew, Pelplin , Morzeszczyn oraz DZIESIATKA z Tczewa.
Po bardzo zaciętej walce reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w następującym składzie:
ANNA MALICKA,
ANNA KWAŚNIEWSKA
AGATA TARASEK
OLIWIA KAŁA
AGATA WALEROWICZ
IZABELA ERWARD
oraz
WIKTORIA STYP-REKOWSKA.Gratulujemy sukcesu !!!
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
18.03.2024r.
Wyniki SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO klas 1- 3, który odbył się 14 marca 2024 roku.
Klasy 1
-
miejsce – Hanna Sadowska kl.1e
-
miejsce – Nikodem Wilimczyk kl. 1b
-
miejsce – Iga Bielińska kl. 1e
Klasy 2
-
miejsce - Agata Nowakowska kl.2d
-
miejsce – Hanna Mania kl. 2a
-
miejsce – Izabela Saez – Czapiewska kl. 2a
Klasy 3
-
miejsce – Marika Brzoza kl. 3b
-
miejsce – Antoni Śmietanka kl. 3c
-
miejsce – Maja Lica kl. 3b
Z klas pierwszych uczniowie zajmujący pierwsze i drugie miejsce przechodzą do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 22 marca 2024 roku w SSP 2 w Tczewie.
Z klas drugich i trzecich uczniowie zajmujący pierwsze miejsce przechodzą do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku w SP10.
Organizatorki - Barbara Janicka, Dorota Protasiuk
-
8 MARCA- DZIEŃ KOBIET
08.03.2024r.
REKRUTACJA 2024/2025
08.03.2024r.
Aktualne dokumenty dotyczące rekrutacji do klas I
i oddziałów przedszkolnych znajdują się w zakładce REKRUTACJA.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM_MARZEC cz.2
08.03.2024r.
14.03 czwartek
Światowy Dzień PoezjiZachęcamy do czytania klasyków: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej, zaś starszym dzieciom i nastolatkom zaproponujmy wiersze Wisławy Szymborskiej, utwory z antologii prof. Grzegorza Leszczyńskiego Po schodach wierszy, a także ze starszego wydawnictwa pod redakcją Wiktora Woroszylskiego Nastolatki nie lubią wierszy. Utwory poetyckie dla dzieci w każdym wieku znajdziemy również w wydanej w 2017 r. kolekcji Cała Polska czyta dzieciom w tomie Wiersze współczesnych polskich poetów. Warto też zorganizować wieczory poezji śpiewanej.
21.03 czwartek
Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją RasowąW tym dniu porozmawiajmy o szacunku dla ludzi z różnych kultur i różnych stron świata. Warto sięgnąć też do opowieści Renaty Piątkowskiej Która to Malala? i Hebanowe serce oraz do książki Chłopiec z Lampedusy Rafała Witka. Starszej młodzieży można polecić osadzoną w realiach Afganistanu znakomitą książkę Chłopiec z latawcem Khaleda Hosseiniego, w której mowa m.in. o nierównościach etnicznych i dyskryminacji na tym tle, a także wstrząsający Wielki przypływ Jarosława Mikołajewskiego, opowiadający o tragedii uchodźców przypływających przez Morze Śródziemne do Europy.Światowy Dzień WodyWażne święto ustanowione na konferencji ONZ w Rio de Janeiro w 1992 r.W ramach edukacji ekologicznej wyjaśnijmy, dlaczego w niektórych regionach świata coraz bardziej brakuje wody i jaki to ma związek z rosnącą produkcją przemysłową i konsumpcją. Nauczmy dzieci szacunku do wody i nawyku jej oszczędzania. Zróbmy spis możliwości wykorzystania zużytej wody. Jeśli jest bez detergentów, można podlać nią ogródek. Przeanalizujmy dane: ile wody zużywa się do wyprodukowania 1 kg mięsa, awokado itp.Przeczytajmy dzieciom fragmenty książek, w których woda jest dla bohaterów prawdziwym skarbem, np. książki o rozbitkach, którzy na oceanie cierpieli z pragnienia, takie jak Życie Pi Yanna Martella. Polecamy także książkę Wielka podróż Lulie japońskiej księżniczki Hisako Takamado, wydaną przez Fundację Marka Kamińskiego.
25.03 poniedziałek
Rocznica urodzin Joanny KulmowejJoanna Kulmowa (1928-2018) - poetka, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci. Uczyńmy ten dzień świętem Poetki! Zachęcamy do pokazania dzieciom krótkiego filmu o autorce.Dorobek poetycki i prozatorski Joanny Kulmowej obejmuje m.in. tomy: Wio, Leokadio, Zielony Amadeo, Ja, czarownica, Wiersze dla Kaji, Wielki Mały Król, Wielki Mały Król, Serce jak złoty gołąb, Joanna Kulmowa dzieciom.Zbiór wierszy Co się komu śni, a nawet i nie śni został wpisany na Złotą Listę książek rekomendowanych do czytania dzieciom przez naszą Fundację w kategorii Dla najmłodszych.
27.03 środa
Międzynarodowy Dzień TeatruOpowiedzmy dzieciom o teatrze, o tym, czym są scena, proscenium, kulisy, porozmawiajmy z aktorami, reżyserem, scenografem. I oczywiście obejrzyjmy przedstawienie teatralne - na żywo lub online. Warto również przygotować z dziećmi własną inscenizację, wykorzystując gotowe teksty, np. Kopciuszka lub Jasia i Małgosię Jana Brzechwy. Scenariusze inscenizacji w placówkach oświatowych znajdziemy także w książkach Janiny Awgulowej Dziecko widzem i aktorem. Inscenizacje dla klas przedszkolnych, świetlic, domów dziecka czy Hanny Warchałowskiej 40 scenariuszy przedstawień przedszkolnych i szkolnych na cały rok.A może sami napiszecie sztukę, którą potem wspólnie wystawicie?
31.03 niedziela
Niedziela Wielkanocna 2024Zdrowych, radosnych i rozczytanych ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!
01.04 poniedziałek
Lany Poniedziałek 2024Życzymy dobrej (i mokrej) zabawy w gronie Najbliższych!Poniedziałek Wielkanocny to doskonały dzień na czytanie radosnych, rodzinnych książek, takich jak Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren, Podróże furmana Szejtroczka lub O gajowym Chrobotku Václava Čtvrtka.
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
05.03.2024r.
Dnia 05.03.2024r. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie ponownie otworzyła swoje drzwi. Już przy wejściu głównym gości przywitałyradosne wiosenne dekoracje oraz donice kolorowych kwiatów. Witani słodkościami przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego goście, otrzymywali jednocześnie wskazówki dzięki którym mogli włączyć się do wspólnej wędrówki podczas zwiedzania naszej placówki, a zajrzeć można było w każdy zakątek, gdzie czekały przygotowane atrakcje: prezentacja sal lekcyjnych, a w nich gry, zabawy, ciekawe pomoce dydaktyczne, przystanek magiczna biblioteka, zadania plastyczne, zagadki z wykorzystaniem tablic multimedialnych, „MAGICZNY DYWAN, doświadczenia przyrodnicze i chemiczne, programowanie i kodowanie z Ozobotami, zajęcia językowe w prawdziwym laboratorium językowym, wystawa kociewska oraz stroje szkolnego zespołu „SAMBOROWE DZIECI”, królestwo zadań matematycznych, historycznych, w pracowni muzycznej taniec, śpiew z mikrofonem, gra na instrumentach, a w sali gimnastycznej ciekawe zajęcia sportowe i aerobic. Można było odwiedzić gabinet pani dyrektor, logopedy, pedagoga, porozmawiać z nauczycielami .
ŚWIETLICA SZKOLNA to ulubione miejsce uczniów, a w DNIU OTWARTYM odwiedziły ją tłumy aby poczuć klimat dobrej zabawy i magicznego miejsca. Można było zrobić tam pamiątkowy tatuaż brokatowy albo zabawić się slimy.
Program Dnia Otwartego był bogaty i bardzo różnorodny. Przyciągnął licznych gości, którzy z zainteresowaniem, uśmiechem i w przyjaznej atmosferze poznali naszą placówkę, jej pracowników oraz uczniów a liczni absolwenci jeszcze raz powrócili do wspomnień ze szkolnej ławki. Na pamiątkę tego spotkania można było zrobić sobie - na gwiazdorskiej ścianie - pamiątkowe zdjęcie w fotobudkach.
Dziękujemy wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. Jego głównymi koordynatorkami były panie Elwira Andraszewicz i Emilia Morawska oraz pani Elżbieta Kindler.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w szkolnym albumie fotograficznym oraz na szkolnym fb
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym szkołę.
DZIEŃ OTWARTY- ZAPRASZAMY
01.03.2024r.
Aktualne dokumenty dotyczące rekrutacji do klas I i oddziałów przedszkolnych znajdują się w zakładce
REKRUTACJA
ALBUM FOTOGRAFICZNY SZKOŁY
WITAJCIE W NASZEJ BAJCE- TCZEWSKIE "ZERÓWECZKI" W NASZEJ BIBLIOTECE
01.03.2024 r.
WITAJCIE W NASZEJ BAJCE, którą stworzyliśmy razem podczas niezwykłych zajęć bibliotecznych!
26 lutego nasza szkolna biblioteka gościła trzy urocze grupy przedszkolaków z Tczewa: Przedszkole Tęczowe, Hocki Klocki i Blue Kids. To był dzień pełen śmiechu, radości i fascynujących odkryć!
Motywem przewodnim naszego spotkania była klasyczna historia Alicji z Krainy Czarów. Dzieci miały okazję poznać Alicję, Szalonego Kapelusznika i zawsze spóźnionego królika zamieszkującego tę baśniową krainę.
W trakcie zajęć czekały na nich rozmaite zabawy, zagadki, tańce a także słodka niespodzianka, która rozświetliła dziecięce twarze uśmiechem.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą energię i zaangażowanie! Mamy nadzieję, że nasze spotkanie z książkowymi bohaterami sprawiło, że świat literatury stanie się dla Was jeszcze bardziej fascynujący.
Odwiedźcie nas ponownie już niebawem podczas DNIA OTWARTEGO SZKOŁY, który odbędzie się 5 marca. Czekają na Was kolejne przygody, tajemnice do odkrycia i wiele ciekawych miejsc do obejrzenia w naszej szkole. Zachęcamy także rodziców, aby razem z dziećmi wzięli udział w tym wyjątkowym dniu.
SUKCESY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
01.03.2024 r.
NAZWA KONKURSU:
Międzyszkolny Konkurs Literowania z Języka Angielskiego
ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie
LAUREACI: Iwan Janczak kl. 8C - III miejsce
OPIEKUNOWIE: Natalia TyborskaNAZWA KONKURSU:
Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim
ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa nr 8 w Tczewie
LAUREACI: Amelia Perlejewska kl. 7A - I miejsce
OPIEKUNOWIE: Natalia TyborskaGratulujemy sukcesów:)
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
01.03.2023r.
Jak przystało na Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego nie obyło się w naszej szkole bez świętowania. Na tę okoliczność Poloniści i Uczniowie z kl. 6b stanęli na głowie i przeprowadzili podczas długich pauz językowe zabawy oraz w nagrodę zaproponowali słodki poczęstunek, za który podziękowania kierujemy do Rodziców tych dzieci. „Polonistyczne” ciasteczka były pyszne. Czwartoklasiści podczas lekcji mierzyli się z językowym bakcylem. Chętni wzięli też udział w konkursie na tematyczną prezentację, a na parapecie I piętra nabiera mocy „Parapetowa czytelnia” . Nie zabrakło też ciekawych lapbooków.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - marzec cz.1
29.02.2024 r.
03.03 niedziela
Międzynarodowy Dzień PisarzyZorganizujmy spotkanie dzieci z pisarzem lub dziennikarzem czy krytykiem literackim piszącymi o literaturze dziecięcej - o ile to możliwe, to w realu, a jeśli nie, to online. A może dzieci napiszą listy do swoich ulubionych pisarzy?
05.03 wtorek
Rocznica urodzin Juliana PrzybosiaJulian Przyboś (1901-1970) - najwybitniejszy poeta tzw. Awangardy Krakowskiej. Przeczytajmy młodzieży wybrane wiersze z tomów: Póki my żyjemy, Miejsce na ziemi, Rzut pionowy, Narzędzie ze światła, czy Kwiat nieznany.08.03 piątekDzień Kobiet - Literatura jest kobietą!Zróbmy z tej okazji klasową lub biblioteczną wystawę książek dla dzieci napisanych przez kobiety - będzie ich mnóstwo.Wszystkim paniom i dziewczynkom składamy najserdeczniejsze życzenia.
11.03 poniedziałek
Rocznica urodzin JanoschaJanosch, właśc. Horst Eckert (ur. 1931 r.) - pisarz niemiecki pochodzący ze Śląska, malarz i grafik, autor m.in. cyklu książek dla dzieci o przygodach Misia i Tygryska (Ach, jak cudowna jest Panama; Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś; Idziemy po skarb).Kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać!Urocza, prosto napisana i równie świetnie narysowana opowieść o przyjaźni i marzeniach Misia i Tygryska urzeka wszystkich, którzy kochają przygody i są gotowi wyruszyć w najdalszą podróż, by zrealizować swoje marzenia. Tak jak mali bohaterowie, których przyjaźń jest tak wielka, że razem czują się silni i odważni jak Niedźwiedź i Tygrys. A że w marzeniach wszystko jest możliwe, opuszczają swój spokojny domek, by dojść do pachnącej bananami Panamy, choć nie wiedzą nawet, gdzie jej szukać. Opowieść przypomina też, by szanować to, co mamy i rozumieć, czego naprawdę potrzebujemy. Lecz przede wszystkim to pełna optymizmu historia o przyjaźni, która jest najważniejsza w życiu.Seria o Misiu i Tygrysku to jedna z najpopularniejszych książek Janoscha, niemieckiego pisarza, malarza i grafika, od lat mieszkającego na Teneryfie, gdzie tworzy swoje autorskie książki, scenariusze i wiersze. Wielokrotnie nagradzany, przede wszystkim cieszy się uwielbieniem dzieci i młodzieży - czytelników z całego świata!Koniecznie przeczytajmy dzieciom te zabawne opowieści!
13.03 środa
Rocznica urodzin Jana LechoniaJan Lechoń (1899-1956) - poeta i satyryk, eseista, tłumacz, krytyk literacki i teatralny, współtwórca grupy poetyckiej Skamander, autor m.in. tomu wierszy Karmazynowy poemat.
14.03 czwartek
Rocznica urodzin Alberta EinsteinaAlbert Einstein (1879-1955) - wybitny niemiecki fizyk, twórca teorii względności, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 r. Poczytajmy wspólnie cytaty z jego dzieł i listów - nie tylko na temat fizyki, ale także kondycji świata i człowieka, relacji i wartości - i podyskutujmy na temat ich przesłania.
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA- CERTYFIKAT
28.02.2024 r.
SZKOLNY KONKURS „SZLAKIEM POLSKICH LEGEND klas III”
20.02.2024 r.
12 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 10 z OI w Tczewie przeprowadzono SZKOLNY KONKURS „SZLAKIEM POLSKICH LEGEND klas III”.
W konkursie uczestniczyło 6 uczennic klasy 3 „a” i 3 „b”.
Uczennice zajęły następujące miejsca:
I MIEJSCE
Julia Portjanko z klasy 3„b”II MIEJSCE
Martyna Wałaszewska z klasy 3„a”III MIEJSCE
Wiktoria Piaskowska z klasy 3 „b”IV miejsce - Nina Brządkowska z klasy 3„b”
V miejsce - Lena Zaremba z klasy 3 „a”
VI miejsce – Hanna Węglerska z klasy 3 „a”
Uczennice: Julia Portjanko z klasy 3 „b”, Martyna Wałaszewska z klasy 3 „a” oraz Wiktoria Piaskowska
z klasy 3 „b”, będą reprezentowały naszą szkołę w KONKURSIE REJONOWYM „SZLAKIEM POLSKICH LEGEND klas III”, który odbędzie się 13 marca 2024 roku w SP nr 89 w Gdańsku. Nina Brządkowska, będzie uczennicą rezerwową, na wypadek nieobecności którejkolwiek z uczennic.Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud przygotowania do konkursu oraz wychowawcom - paniom Dorocie Protasiuk oraz Bożenie Czerwińskiej.
Prowadząca
„KOŁO SZLAKIEM POLSKICH LEGEND klas III
Dorota Jażdżewska – Rozum
- brak danych
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie