FINAŁ WOJEWÓDZTWA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W GDYNI
12.04.2024r.
Dnia 12.04.2024 odbył się FINAŁ WOJEWÓDZTWA w drużynowych biegach przełajowych w Gdyni. Nasza reprezentacja w składzie :
Agata Bejnarowicz,
Maja Bartnik,
Jagoda Ormanin,
Olga Dąbrowska,
Maria Malicka,
Zofia Król,
Agnieszka NoetzelZAJĘŁY 3 MIEJSCE.
Gratulacje dla drużyny za walkę do samego końca. Brawo dziewczynki!
Paulina Resmerowska
ŻYWE LEKCJE HISTORII PT.: "DŁUGI WIEK XIX" ORAZ "RYCERZE I WOJOWIE ZA CZASÓW PIASTÓW'
10.04.2024r.
W środę 10.04 w naszej szkole gościliśmy teatr historyczny. Klasy młodsze brały udział w żywej lekcji historii pt. „Rycerze i Wojowie za czasów Piastów”, starsi uczniowie wybrali się w podróż pt. „Długi wiek XIX”. Takie lekcje są okazją do historycznych przygód, można poczuć się jak giermek lub rycerz. Odwiedził nas Napoleon Bonaparte, Tadeusz Kościuszko, Gen. Jan Henryk Dąbrowski, a nawet sam marszałek Józef Piłsudski.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "PRZEWRÓT W PRZÓD"
09.04.2024r.
W dniu 22.02.24r. w SP nr 5 odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "PRZEWRÓT W PRZÓD". Drużyna SP 10 zajęła I MIEJSCE.
Skład drużyny:
Izabela Erward 5A
Anna Kwaśniewska 5A
Anna Malicka 5AGratulujemy!.
Opiekunki: M. Ossowska, S. Wasiek
JUŻ W KRÓTCE II EDYCJA - MAM TALENT 2024
08.05.2024r.
Drodzy uczniowie zachęcamy do udziału w drugiej edycji wydarzenia MAM TALENT 2024, które odbędzie się dnia 29.05.2024 roku. Jeżeli chcesz zaprezentować swoje umiejętności na scenie przed społecznością szkolną oraz jury zachęcamy do pobrania kart zgłoszeniowych z dyżurki szkolnej. Wypełnione karty należy oddać do pana Mateusza Jankowskiego.
Zapraszamy uczniów do pobrania KART ZGŁOSZEŃ .
Wideorelacja z I edycji MAM TALENT 2023.
22 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
02.04.2024r.
Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi (Earth Day), to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
ZAPLANOWANE DZIAŁANIA:
- PRZYJACIEL ZIEMI- szkolny konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej dla uczniów klas II - III;
15 kwietnia 2024r.
Organizatorzy: B.Czerwińska, D.Góżańska-Wajcht - OGÓLNOPOLSKI EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY "PREZENT DLA ZIEMI"
04-09 kwietnia 2024r.(do godz.15:00)
Organizator: SP 45im. Bohaterów Westerplatte Gdańsk 80- 251, ul.Matki Polki 3a
Koordynator szkolny: Bożena Czerwińska
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych:
klasy 0
klasy 1-3
klasy 4-8 - KONKURS PRZYRODNICZO- EKOLOGICZNY- szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas czwartych.
24 kwietnia 2024r.
Organizator: Ewa Litwińska, Bożena Bakuła - RATUJEMY ZIEMIĘ- PlASTIK W ŚRODOWISKU- quiz wiedzy przyrodniczo- chemicznej dla uczniów klas VII- VIII;
Regulamin konkursu plik.pdf
15-19 kwietnia 2024r.
Organizatorzy: Bożena Bakuła, Ewa Litwińska -
PLASTIK W ŚRODOWISKU - konkurs plastyczny- plakat- dla uczniów klas IV- VIII;
Regulamin konkursu plik.pdf
03-19 kwietnia 2024r.
- Co możemy zrobić z plastikiem?
- Jaki wpływ na środowisko naturalne mają odpady z plastiku?
- Jak zmniejszyć jego zużycie i jak wykorzystać ponownie ten, który już mamy pod ręką?
Organizatorzy: Ewa Litwińska, Bożena Bakuła -
DRZEWA W MOJEJ OKOLICY- szkolny konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV- VIII;
Regulamin konkursu plik.pdf
03 kwietnia-31 maja 2024r.
Organizatorzy: Bożena Bakuła, Ewa Litwińska -
POKAŻ NAM BIORÓZNORODNOŚĆ SWOJEJ OKOLICY- szkolny konkurs biologiczno- chemiczny (Lapbook) dla uczniów klas IV- VIII;
Regulamin konkursu plik.pdf
03 kwietnia-31 maja 2024r.
Organizatorzy: Ewa Litwińska, Bożena Bakuła -
PRACE PLASTYCZNE, WYSTAWA- uczniowie klas 4-7 na lekcji plastyki przygotowują prace plastyczne na Dzień Ziemi. Przed 22.04 przygotujemy wystawę.
08 kwietnia-21 kwietnia 2024r.
Organizatorzy: Elwira Andraszewicz
- PRZYJACIEL ZIEMI- szkolny konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej dla uczniów klas II - III;
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM (KWIECIEŃ)
04.04.2024r.
4 kwietnia
Rocznica urodzin Václava ČtvrtkaVáclav Čtvrtek (1911-1976) - pisarz czeski, twórca dobranocek i książek dla dzieci, autor wielu zabawnych i ciepłych opowieści o rozbójniku Rumcajsie, Bajek z mchu i paproci, Makowej panienki, Podróży furmana Szejtroczka, O gajowym Chrobotku i innych.Poczytajmy je dzieciom. Książki Čtvrtka charakteryzują się wspaniałym, czeskim humorem.
7 kwietnia
Światowy Dzień ZdrowiaFraszka Jana Kochanowskiego Na zdrowie będzie znakomitą propozycją do dyskusji na temat ochrony zdrowia i zdrowego stylu życia. Zastanówmy się też nad sentencją Arthura Schopenhauera: Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym. Porozmawiajmy z uczniami o potrzebie wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie:o prawidłowym odżywianiu, znaczeniu ruchu dla zdrowia, odpowiedniej ilości snu. Zapytajmy, czy w literaturze dla najmłodszych autorzy nie za często proponują słodycze. Czy znają książki dla dzieci i młodzieży, w których znaleźć można sygnały o potrzebie zdrowego odżywiania?Porozmawiajmy też z uczniami o zdrowiu emocjonalnym, radzeniu sobie ze stresem, trudnymi uczuciami, o objawach depresji,o tym, do kogo się zwrócić, gdy czują się bezradni, samotni, nie widzą nadziei na rozwiązanie swoich problemów. Przygotujmy z uczniami tygodniowy Plan zdrowia - zaplanujmy codziennie jedno działanie na rzecz poprawy stanu zdrowia. Niech to będzie gimnastyka, prawidłowa dieta, odpoczynek, relaksacja, a nawet odkładana wizyta u dentysty.Porozmawiajmy też z uczniami o pracy i oddaniu lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, naukowców szukających nowych leków. Opowiedzmy im o zaangażowanej i bohaterskiej postawie lekarzy z organizacji Lekarze bez Granic, którzy jako wolontariusze ratują ludzi w rejonach konfliktów zbrojnych.
12 kwietnia
Dzień czekoladyW tym dniu zdecydowanie warto połączyć słodycz czekolady ze smakowitą lekturą i choćby przez żołądek starać się dotrzeć do serc młodych czytelników!Czekoladowych książek mamy sporo: Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla, Czekoladowa wojna Jacka Cormiera,Dzień czekolady Anny Onichimowskiej.
https://liblink.pl/OXmTzIx2C114 kwietnia
Rocznica urodzin Danuty WawiłowDanuta Wawiłow (1942-1999) - poetka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, piosenek - także dla dorosłych. Poczytajmy uczniom jej utwory: Rupaki, Strasznie ważna rzecz, Bajka o stu królach Lulach, Wiersze dla niegrzecznych dzieci, Wierzbowa 13 i inne.
https://liblink.pl/0nerASe9oI22 kwietnia
Międzynarodowy Dzień ZiemiProponujemy czytanie książek o tematyce ekologicznej - znakomitą lekturą dla młodszych czytelników będzie np. Bajka o drzewie Elizy Piotrowskiej. Starszym dzieciom przeczytajmy Nagle w głębi lasu Amosa Oza. Nastolatkom na pewno spodoba się książka Historia pszczół Mai Lunde, a także zaskakująco ciekawą książkę Duchowe życie zwierząt napisaną przez niemieckiego leśnika Petera Wohlleben .Godne polecenia są też książki Olgi Ślepowrońskiej Klimatyczni oraz Rachel Ignotofsky ART. Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda. Fascynującą opowieścią o planecie z perspektywy kosmosu jest książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty.
https://liblink.pl/GHmlNAS5OV23 kwietnia
Światowy Dzień Książki i Praw AutorskichDoroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Upamiętnia m.in. zmarłych w tym dniu w 1616 roku Miguela de Cervantesa i Wiliama Szekspira. Święto wywodzi się z Katalonii, gdzie 23 kwietnia, w dniu Św. Jerzego, obdarowywano kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez świętego. Z czasem kobiety zaczęły jednak odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. W1930 roku ustanowiono 23 kwietnia oficjalnie Dniem Książki w całej Hiszpanii.Wykorzystajmy to święto, by zorganizować wycieczkę do lokalnej drukarni.Omówmy temat: Jak powstaje książka? Wyjaśnijmy też , czym jest plagiat i co to znaczy naruszać prawa autorskie, np. kopiować bez zezwolenia autora teksty z internetu, wykorzystać w swojej pracy fragmenty cudze teksty bez podania autorstwa lub cytaty przekraczające dozwoloną długość.
https://liblink.pl/6DYR8y2XyR23 kwietnia
Rocznica urodzin Evy JanikovszkyEva Janikovszky (1926-2003) - pisarka węgierska, dziennikarka, autorka scenariuszy oraz książek dla dzieci, m.in. Gdybym był dorosły, Chciałbym wiedzieć, Bartek i Kajtek, Jestem już przedszkolakiem.
30 kwietnia
Urodziny Svena NordqvistaSven Nordqvist (ur. 1946) szwedzki pisarz i ilustrator książek dla dzieci, najbardziej znany z uroczej serii Pattson i Findus o zażyłości starszego pana i jego kota.
PROJEKT MATEMATYCZNY "LAPBOOK- POLA I WŁASNOŚCI WIELOKĄTÓW"
03.04.2024r.
Od 26.02.2024 do 25.03.2024 chętni uczniowie klas szóstych wzięli udział w kolejnej edycji projektu matematycznego pt.: „Lapbook- własności i pola wielokątów”.
Zadaniem uczestników było wykonanie lapbook’a, którego bohaterami były trójkąty i czworokąty. Spośród prac wykonanych w ramach projektu organizatorzy wyróżnili:I MIEJSCE
Michał i Mateusz Piontkowscy z klasy 6dII MIEJSCE
Maksymilian Szywała z klasy 6bIII MIEJSCE
ex aequo - Natalia Ormanin, Laura Leier z klasy 6a oraz Wiktor Koksa z klasy 6d.Nagrodzone prace wyróżniły się ciekawym podejściem do tematu pracy, pomysłowością oraz dużym wkładem pracy własnej. Wyróżnieni autorzy lapbook’ów zostali nagrodzeni oceną celującą z matematyki. Dodatkowo uhonorowano ich pamiątkowymi dyplomami i słodkimi upominkami.
Organizatorami projektu byli nauczyciele matematyki: Justyna Twardowska oraz Izabela Pelplińska.
Miejski Turniej BRD
03.04.2024r.
Dnia 27.03.2024 r. W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Miejski Turniej "BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO". Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w kategorii klas IV-VI i III miejsce w kategorii klas VII-VIII.
II MIEJSCE
(kl.4- 6)Adam Giza kl. 6b
Bogna Rozum kl. 5a
Kinga Szałachowska kl. 6b|
Bartosz Wajdeman kl. 6bIII MIEJSCE
(kl. 7-8)Iwan Janczak kl. 8c
Ilia Lukyanchuk kl. 8c
Mateusz Tkaczyk kl. 8cGratulacje:)
TCZEW NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU
02.04.2024r.
Już po raz SZÓSTY nasza szkoła włącza się w akcję TCZEW NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU.
Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach.
02 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
02.04.2024r.
AUTYZM to nie choroba, a odmienna ŚCIEŻKA ROZWOJU.
Obejrzyj film „Lekcja o autyzmie - Stowarzyszenie Niebieski Skarb” w YouTube
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
01.04.2024r.
W tym roku, od 26 lutego do 26 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2024, który miał na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
UCZNIOWIE KLAS:
7b i 8b, 26 marca wzięły udział w lekcji online „Ciało nie określa”, której celem było przybliżenie uczniom tematu ciałoneutralności. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób kształtować samoocenę, nie opierając się jedynie na ocenie wyglądu. Przez zadania praktyczne poszerzyli również perspektywy postrzegania siebie i własnego ciała.
8c, 15 marca wzięła udział w lekcji online, podczas której uczniowie zastanawiali się, co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas. Odpowiedzieli na pytanie, dlaczego media społecznościowe tak nas przyciągają i co sprawia, że nasza uwaga jest dla dostawców usług internetowych najcenniejszą walutą. Na zajęciach wyjaśniono, czym jest pętla dopaminowa i porozmawiano o sposobach radzenia sobie z siłą jej oddziaływania. Ustalono, jak dbać o cyfrową higienę. A to wszystko na podstawie filmu dokumentalnego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pt. „Dopamina”.
8a i 7a, 14 marca wzięły udział w lekcji online. Celem lekcji było zapoznanie ze zjawiskiem tzw. fake news oraz pokazanie konkretnych narzędzi i sposobów na radzenie sobie z fałszywymi informacjami w internecie.
6 klasy – na lekcjach informatyki oglądały film „Gdzie jest Mimi”. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat możliwych konsekwencji cyberprzemocy dla jej sprawców i ofiar oraz poznali metody rozwiązywania sytuacji związanych z cyberprzemocą.
5 klasy – na lekcjach informatyki oglądały film „Dzień z życia”. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat zagrożeń płynących z nadużywania internetu i komputera.
4 klasy - na lekcjach informatyki oglądały film „Historia Asi i Adama”. Uczniowie zostali uwrażliwieni na problem obrażania w internecie – hejt.
Nauczycielom klas 0 – 3 zostały rozesłane materiały dotyczące realizacji zagadnienia: sieciaki.pl, Owce w sieci, terminy i tematy lekcji online na https://www.saferinternet.pl/.
NA KORYTARZU I PIETRA WISIAŁA GAZETKA ŚCIENNA ZWIĄZANA Z WYDARZENIEM.
W KRĘGU WIELKANOCNEJ TRADYCJI
28.03.2024 r.
W SP 10 wielkie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych!!! Zorganizowano z tej okazji wystawę pt: „W KRĘGU WIELKANOCNEJ TRADYCJI” którą odwiedziły dzieci z przedszkoli: Przedszkole Niepubliczne Niebieskie Migdały w Tczewie, Przedszkole Niepubliczne "Tęczowe Przedszkole" , Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka" , szkolna Zerówka oraz uczniowie naszej szkoły z wychowawcami.
W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzieli się jakie tradycje towarzyszą Świętom Wielkanocnym. Zgromadzeni przy stole świątecznym goście wzorowo odpowiadali na zadawane pytania, zagadki. Kolejno zaproszeni zwiedzili wystawę przygotowaną przez uczniów naszej szkoły . Dużą atrakcją spotkania były warsztaty plastyczne!!! – farby pędzle, radosne uśmiechy, motywy świąteczne i wiosenne, barwy, jednym słowem mali artyści! Wiele emocji dostarczył także marsz z jajkiem na drewnianej , kociewskiej łyżce. Spotkania odbyły się w świątecznej radosnej atmosferze, które zakończyły się degustacja rogalików, ciasteczek owsianych oraz babeczek.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
27.03.2024r.
II MIEJSKI KONKURS POLONISTYCZNY 1 Z 10
26.03.2024r.
Dnia 26.03.24r. w naszej szkole odbył się II MIEJSKI KONKURS POLONISTYCZNY 1 Z 10. W rozgrywkach uczestniczyli przedstawiciele tczewskich szkół podstawowych. I miejsce otrzymała uczennica z SP nr 12, na II i III miejscu uplasowali się uczniowie z SP nr 11.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy gości do rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.
A JA MAM PSA!
25.03.2024r.
A JA MAM PSA!
W miniony piątek 22 marca szkolną bibliotekę odwiedzili niezwykli goście Polly i Franek z tczewskiego schroniska dla zwierząt wraz z wolontariuszkami panią Magdaleną Ciesielską i Anną Link. Podczas warsztatów panie opowiedziały uczniom o pracy wolontariusza, adopcji pupila oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
Wydarzenie zorganizował Klub Przyjaciół Zwierząt, Biblioteka Szkolna oraz pani Marlena Klekociuk.
Dziękujemy uczniom, którzy wzięli aktywny udział w zbiórce karmy dla psów i kotów. Wszystkie dary zostały przekazane OTOZ Animals w Tczewie.
ŚWIETLICOWE DZIAŁANIA NA RZECZ WOLONTARIATU
W poniedziałek, 25 marca, odwiedził nas na warsztatach kulinarnych, gość specjalny- MasterChef z Tczewskiej restauracji „Vela”. Pod okiem szefa kuchni dzieci wykonały sałatkę jarzynową dla osób ubogich i bezdomnych z naszego miasta. Z dużą uważnością słuchały udzielanych im wskazówek . Zwieńczeniem pracy była wielka miska sałatki, degustacja i uśmiechnięte miny naszych uczniów. Lubimy pomagać !!!
ŚWIETLICOWE DZIAŁANIA NA RZECZ WOLONTARIATU
Z okazji Świąt Wielkanocnych nasza świetlica wzięła udział w działaniach wolontariatu naszej szkoły. Świetliczaki z SP10 w Tczewie wykonały kolorowe kartki z życzeniami i motywami wielkanocnymi w projekcie: „Laurka Nadziei”. Zostaną one wręczone pacjentom przebywającym w czasie świąt w szpitalach tczewskich. Wszystkim, którzy wykonali te piękne prace, dziękujemy bardzo za zaangażowanie i serce w nie włożone.
- brak danych
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie